Kontrola v súvislosti s nehodou Andreja Danka preukázala určité pochybenia, potvrdil rezort vnútra

V súvislosti s januárovou dopravnou nehodou podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) kontrola ukázala, že došlo k pochybeniam, ktoré zatiaľ nie je možné špecifikovať. Uviedol to hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Matej Neumann. Televízia Joj informovala o tom, že malo dôjsť k potrestaniu radových policajtov. Ministerstvo vnútra to nepotvrdilo.

02.03.2024 14:23
Andrej Danko, semafor Foto: ,
Podpredseda NR SR a líder SNS Andrej Danko mal dopravnú nehodu na jednej z križovatiek v bratislavskej Dúbravke. Zdemoloval semafor, z miesta nehody odišiel. 12.1.2024
debata (31)

„Kontrola v uvedenom prípade zistila určité pochybenia, o ktorých v tejto chvíli nie je možné informovať, keďže aj protokol kontroly je súčasťou vyšetrovania, ktoré ešte stále prebieha,“ uviedol pre TASR Neumann s tým, že vyšetrovanie dozorujúcej prokuratúry by malo byť v najbližšom čase ukončené. „Následne budeme informovať aj o postupe polície pri tejto nehode,“ dodal.

Prezídium Policajného zboru (PZ) k prípadu naďalej nemôže poskytovať bližšie informácie. „Naďalej platí pokyn príslušnej prokuratúry o neposkytovaní informácií v danej veci, aby nedochádzalo k ovplyvňovaniu prebiehajúceho konania,“ uviedli z odboru komunikácie a prevencie Prezídia PZ.

Matovič: Polícia prišla k Dankovmu domu, keď doň vstupoval. Šéf SNS bol pod vplyvom alkoholu
Video

K dopravnej nehode došlo 11. januára večer v bratislavskej Dúbravke. Danko mal podľa svojich slov dostať šmyk a naraziť do semafora. Po príchode hliadky sa na mieste nenachádzal. Dychovej skúške sa podľa polície podrobil v piatok popoludní. Mala negatívny výsledok. Danko sa za incident ospravedlnil a deklaroval, že škodu zaplatí.

Kontrolu postupu policajtov nariadil policajný prezident Ľubomír Solák. Spolu s ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom (Hlas) avizovali, že po ukončení zverejnia detaily vyšetrovania nehody aj kamerové záznamy.

Danko mal nehodu, zničil semafor

Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko na policajtov údajne nepočkal a z miesta odišiel.

Fotogaléria
Miesto nehody v bratislavskej Dúbravke, kde...
Miesto nehody v bratislavskej Dúbravke, kde...
+5Miesto nehody v bratislavskej Dúbravke, kde...
31 debata chyba
Viac na túto tému: #nehoda #ministerstvo vnútra #Andrej Danko