Rodičia aj úrady v pozore. Kontaminované ovocie sa dostalo do školskej jedálne

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Čadci riešil možné dodanie kontaminovaných jahôd predávaných v Poľsku do zariadenia školského stravovania na základnej škole v Krásne nad Kysucou. Ochorenie na žltačku typu A sa medzi žiakmi a zamestnancami nepotvrdilo. Vyplýva to zo stanoviska Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

20.03.2024 17:55
debata (1)

„Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci okamžite aktívne komunikoval s vedením školy a miestne príslušným lekárom o opatreniach za účelom zamedzenia možného vzniku a šírenia ochorenia a ďalšieho postupu,“ uviedli hygienici. Rodičia boli informovaní o potrebe sledovať priebežne zdravotný stav detí.

Ladislav Kamenický Čítajte viac Na Slovensku vznikne porovnávač cien potravín. Kamenický hovorí, že by mohol tlačiť ceny dole
Odborník na výživu: Je konzumácia rýb kvôli plastom a ťažkým kovom nebezpečná?
Video

„Úrad verejného zdravotníctva SR ihneď po zistení možného podozrenia a medializovaných informácií z Poľska kontaktoval Štátnu veterinárnu a potravinovú správu SR s požiadavkou o súčinnosť pri overení dôveryhodnosti medializovaných informácií, o preverenie dodávateľa predmetných jahôd s danou šaržou, ktoré dodal na Slovensko, ako aj o súčinnosť pri možnom laboratórnom vyšetrení vzorky z inkriminovanej šarže čerstvých jahôd,“ priblížila hlavná hygienička Tatiana Červeňová.

Obec Lesicek  7 Čítajte viac Epidémia žltačky na východe: Choré deti zaplnili nemocnice

RÚVZ Čadca zároveň postúpil informáciu všetkým školským zariadeniam v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto, aby zabezpečili konkrétne opatrenia v prípade, že by im tieto potraviny s danou šaržou boli dodané.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #žltačka