V obci Nandraž uspel kandidát Smeru o jediný neplatný hlas

Jediný neplatný hlasovací lístok rozhodol v nedávno skončených komunálnych voľbách o starostovi obce Nandraž v Revúckom okrese.

12.11.2018 17:57
debata (27)

Podľa definitívnych výsledkov volieb, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR, získal doterajší starosta Marian Laciak (Smer-SD) 65 hlasov a jeho protikandidát Peter Požga (nezávislý) 64 hlasov.

Ako však TASR potvrdil Lukáš Kvietok, zapisovateľ okresnej volebnej komisie v Rimavskej Sobote, ktorá mala na starosti voľby aj v Revúckom okrese, jeden hlasovací lístok miestna volebná komisia na základe metodických pokynov k voľbám označila za neplatný. „Podľa týchto metodických pokynov je hlas platný, pokiaľ je zakrúžkované číslo kandidáta. Tu bolo zakrúžkované celé meno,“ vysvetlil Kvietok.

Dodal, že v tomto prípade bola okresná volebná komisia len poradným orgánom miestnej, ktorá má oprávnenie v takýchto prípadoch rozhodnúť. „Vysvetlili sme im to, keď s nami prípad konzultovali,“ podotkol zapisovateľ.

Treťou kandidátkou na post starostu obce Nadraž bola Ľubica Brindzáková (nezávislá). Podľa údajov ŠÚ SR získala päť hlasov.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #komunálne voľby 2018