Nová strana má názov Demokrati Slovenska Ľudo Kaník

Nová strana Ľudovíta Kaníka sa napokon bude volať Demokrati Slovenska Ľudo Kaník. Pôvodne mala mať názov Demokratická skupina S.D.K.Ú. Skratka S.D.K.Ú. však v logu strany zostáva. Ide o začiatočné písmená slov Spolupráca, Dôvera, Kompetencia, Úspech.

11.12.2015 14:26
debata (67)

Strana vzniká premenovaním strany Prosperita Slovenska, s ktorou sa Kaník dohodol. Tá podala v nedeľu aj kandidátku do volieb. Jej lídrom je Kaník. V piatok Kaník na tlačovej besede informoval, že na ministerstve vnútra požiadal o zápis nového názvu.

„Politickí oponenti vyvinuli silný tlak, aby nový názov zapísaný nebol a aby naša strana bola vylúčená z politickej súťaže. Malo ísť o zdvojenie názvu strany. Náš názov a ani skratka neboli totožné s novou stranou. Nie je však dostatok času,“ povedal Kaník s tým, že preto nevolili cestu sporu, ale rozhodli sa pozmeniť názov politickej strany. Nový názov Demokrati Slovenska Ľudo Kaník nesie podľa Kaníka odkaz na Demokratickú stranu.

Novú stranu Kaník vytvoril preto, že strana, ktorej bol donedávna členom (SDKÚ-DS) sa vzdialila od pôvodných hodnôt. „Našou snahou bude osloviť všetkých voličov SDKÚ, ktorí sú dnes v mnohých stranách, a tiež sklamaných ľudí, ktorí dnes nemajú koho voliť. Je to signál pre bývalých voličov SDKÚ,“ vyhlásil Kaník. Napriek tomu, že vytvára novú stranu, Kaník sľubuje, že bude neustále presadzovať potrebu spolupráce a integrácie.

67 debata chyba
Viac na túto tému: #Ľudovít Kaník #SDKÚ