NaKA dostala osem podaní k volebnej korupcii

Národná kriminálna agentúra (NaKA) dostala do piatka osem podaní týkajúcich sa možného trestného činu volebnej korupcie. Ako v piatok na brífingu informoval policajný prezident Tibor Gašpar, v šiestich prípadoch sa už vedie konanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu, zatiaľ čo zvyšné dva naďalej posudzujú.

04.03.2016 13:36
debata (4)

„Prípady sa dotýkajú regiónov stredného a východného Slovenska. Spôsob konania podozrivých osôb spočíva v tom, že ponúkali zabezpečenie istého počtu hlasov pre konkrétnych kandidátov alebo strany za finančnú odmenu,“ povedal Gašpar. Polícia takisto eviduje 16 podnetov týkajúcich sa možného spáchania trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb. „V štyroch prípadoch už bolo začaté trestné stíhanie,“ uviedol Gašpar.

Celkovo bude na zabezpečenie verejného poriadku a pokojného priebehu volieb podľa Gašpara v sobotu nasadených do terénu 5-tisíc policajtov. „Na plnení úloh sa zúčastní služba poriadkovej polície, dopravnej, železničnej, kriminálnej, hraničnej a cudzineckej a tiež protikorupčná jednotka NaKA,“ dodal.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #korupcia #volebná korupcia #NAKA #voľby 2016