SNS a Taraba budú rokovať o spoločnom postupe do volieb

Mimoparlamentná Slovenská národná strana (SNS) bude rokovať o spoločnom postupe do parlamentných volieb s predsedom strany Život - Národná strana Tomášom Tarabom. TASR o tom informovala hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová.

11.03.2023 11:38
Andrej Danko, SNS Foto: ,
Predseda SNS Andrej Danko
debata (8)

Strana Život je podľa slov Škopcovej pre SNS prirodzeným politickým partnerom na diskusiu. „SNS chce s politickou stranou rokovať o konkrétnych pozíciách spoločného postupu do parlamentných volieb. Medzi politickými stranami Život – Národná strana a SNS je absolútny programový prienik,“ uviedla Škopcová.

SNS opakovane vyzýva na vytvorenie veľkého politického národného bloku so Smerom-SD, Hlasom-SD a menšími politickými stranami. Opozičné strany však podľa SNS odmietajú akékoľvek rokovania, a preto strana oslovuje menšie strany. „SNS súčasne pokračuje v rokovaní so stranou Národná koalícia, stranou Slovenský Patriot a ďalšími, ktoré sa v prieskumoch agentúr objavujú,“ doplnila Škopcová.

VIDEO: Danko v Ide o pravdu: V politike sa úprimné slová vypomstia. Bola na mňa štvanica.

Video

Taraba pre TASR potvrdil, že predseda SNS Andrej Danko ho pozval na rokovania o predvolebnej spolupráci. „Považujem za prirodzené a logické, že ak sa majú spájať národné a konzervatívne sily, primárne by sa tá diskusia mala viesť okolo historicky najstaršej národnej strany,“ povedal. Debatu podľa vlastných slov bude orientovať na program a riešenia. „Slovensko sa potrebuje posunúť od pomenovávania problémov k riešeniam týchto problémov,“ doplnil Taraba.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #predčasné voľby 2023