Prieskum potvrdil náskok Šefčoviča, Čaputová mierne pred Mistríkom

25.02.2019 16:50
prezidentský palác
prezidentský palác Autor: ,

Prieskum agentúry MVK volebných preferencií pred prezidentskými voľbami potvrdil náskok Maroša Šefčoviča s 30,3 %, na druhé miesto posunul Zuzanu Čaputovú s 19,4 % , tretím je Robert Mistrík s 14,2 %.

Agentúra MVK uskutočnila v dňoch 13. až 19. februára 2019 výskum verejnej mienky na vzorke 1.083 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, regiónov a veľkostných kategórií sídiel. Išlo o výskum realizovaný kvótnym výberom a technikou face-to-face interview (štandardizovaný rozhovor) prostredníctvom anketárskej siete. Zadávateľom prieskumu bol internetový portál Zoznam.sk.

Agentúra zisťovala aj aktuálne preferencie všetkých kandidátov, uchádzajúcich sa o post hlavy štátu (vrátane Józsefa Menyhárta, ktorý oznámil svoje odstúpenie z volieb až po skončení výskumu).

Respondenti dostali lístok so zoznamom kandidátov a odpovedali na otázku »Za koho budete hlasovať Vy?«

Podľa prieskumu je na 4. mieste Štefan Harabin s 8,3%, na 5. mieste František Mikloško s 7,3%, na 6. mieste Marian Kotleba s 6,5%, 7. mieste Béla Bugár s 6,3%, 8. mieste Milan Krajniak s 3,1%, 9. mieste Eduard Chmelár s 1,7 %, a na 10. mieste je József Menyhárt s 1, 6%.

TV Pravda: Hosťami posledného prezidentského špeciálu TV Pravda Ide o pravdu boli Zuzana Čaputová a Milan Krajniak.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#prezidentské voľby 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku