Korčok nie je pre veriacich ľudí žiadnym strašiakom, zdôrazňujú „verejne aktívni veriaci občania"

„Verejne aktívni veriaci občania" spísali výzvu na podporu Ivana Korčoka v druhom kole prezidentských volieb. Ako informoval kňaz Daniel Pastirčák, účelom výzvy je deklarovať, že Korčok nie je pre veriacich ľudí žiadnym strašiakom, ktorého sa majú dôvod obávať.

28.03.2024 11:20
debata (11)
Korčok: Neponúkam falošný pokoj. Voliči vedia, o čo ide
Video

„My vieme, že v prezidentských voľbách volíme nie dokonalého. Dokonalý zomrel na kríži a prináša nám nádej a tajomstvo Veľkonočnej nedele. Volíme nedokonalého, no človeka, ktorý vie, že nikdy nesmie stáť nad zákonom, ktorý vie, že pravda je skutočnou hodnotou, o ktorú slušní ľudia zápasia vo svojich životoch. Volíme človeka, ktorý chápe slobodu ako to, čo musíme chrániť a nie postupne nahrádzať korupciou, autokraciou, klamstvom, pretvárkou a cenzúrou," uvádza sa vo výzve.

Forró, Pellegrini Čítajte viac Pellegrini získal podporu Forróa, Galanta a Dunajská Streda dva milióny eur. Líder Aliancie vraj obišiel predsedníctvo

Tieto prezidentské voľby sú podľa signatárov už nielen o tom, kto bude prezidentom, ale i o tom, či zvíťazí pravda nad lžou, láska nad nenávisťou a nádej nad strachom. „V tejto situácii vnímame, že je našou povinnosťou jasne a nahlas pomenovať hrozbu autokracie a únosu Slovenska. Pozvite, prosíme, preto i Vy svojich blízkych a priateľov, známych i susedov, aby sme mali nádej, že sa prezidentom Slovenskej republiky stane človek, ktorý bude skutočne slúžiť ľuďom, všetkým bez rozdielu toho, kto vládne. Príďte voliť v sobotu 6. apríla Ivana Korčoka," dodali signatári výzvy.

Štefan Harabin Čítajte viac To je nejaká partizánčina. Harabin poprel podporu Pellegrinimu

Predmetnú výzvu podpísalo spolu 34 ľudí, okrem Pastirčáka napríklad expremiér Eduard Heger, spisovateľka Veronika Šikulová, europoslanec Ivan Štefanec, poslanec Branislav Škripek, výtvarníčka Dorota Sadovská alebo exposlanec Juraj Šeliga.

Exminister zahraničných vecí Ivan Korčok sa v druhom kole prezidentských volieb v sobotu 6. apríla stretne s predsedom parlamentu Petrom pellegrinim.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Pellegrini #Ivan Korčok #prezidentské voľby 2024