Vallo klame a snaží sa prekryť babráctvo, reaguje Remišovej rezort na primátora Bratislavy

Primátor Bratislavy Matúš Vallo podľa ministerstva investícií nezmyselne osočuje vicepremiérku a ministerku Veroniku Remišovú (Za ľudí). „Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) sa ohradzuje voči klamstvám primátora Bratislavy a odmieta byť zaťahované do jeho predvolebnej kampane," uvádza rezort v tlačovej správe. Vallo podľa neho v rozhovore pre Hospodárske noviny hrubo klame v tom, že MIRRI bojuje proti Bratislave.

19.10.2022 15:43
vallo Foto:
Primátor Bratislavy Matúš Vallo.
debata (6)

Ministerstvo tvrdí, že opak je pravdou. „Vicepremiérka Remišová pri rokovaniach s Európskou komisiou (EK) osobne presadila, že Bratislavský kraj (BK) vrátane Bratislavy bude môcť z eurofondov v novom programovom období použiť výrazne vyššiu sumu, ako pôvodne navrhovala EK," konštatuje MIRRI s tým, že pôvodná alokácia pre BK z Európskeho fondu regionálneho rozvoja bola na úrovni necelých 20 miliónov eur. Remišová podľa neho po viacerých osobných stretnutiach s eurokomisárkou Elisou Ferreirou dosiahla zvýšenie alokácie pre kraj na pol miliardy eur.

vallo Čítajte viac Vallo odkazuje Kusému: Áno, posledné štyri roky boli v Bratislave stratené. Ale pre záujmové skupiny

Vicepremiérka tiež vyrokovala dodatočnú pomoc z nástroja REACT pre BK na obnovu a vytvorenie nových miest v škôlkach, vďaka čomu vznikne 2 000 nových miest. „Ministerstvo spustilo prvú výzvu pre základné školy v BK a vďaka výzve v BSK vznikne vyše 4 800 nových miest pre žiakov," dodáva MIRRI. Vallo podľa neho vedie nízku a podlú kampaň a útočí na ministerstvo s jediným zámerom – prekryť babráctvo vedenia hlavného mesta, pokiaľ ide o výstavbu električky do Petržalky.

električka Čítajte viac Práce na električkovej trati v Petržalke by sa mali opäť rozbehnúť

„Primátor Vallo najprv verejne vyhlasoval, že projekt stihne včas, potom začal hovoriť o fázovaní a dohode s ministerstvom dopravy a nakoniec sa ukázalo, že naše pôvodné obavy sa naplnia a Bratislavčania sľubovanú električku v stanovenom termíne mať nebudú," konštatuje MIRRI.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #matúš vallo