Výbuch plynu pri Hrašovíku poškodil dva domy

Poškodené autá a strechy na dvoch rodinných domoch, také sú následky sobotňajšieho výbuchu na vysokotlakovom rozvode plynu v obci Hrašovík pri Košiciach.

18.05.2014 11:37
Hrašovník, plyn, Košice Foto: ,
Prítomným zasahujúcim zložkám sa podarilo dostať situáciu pod kontrolu.
debata

„V blízkosti miesta havárie boli dva rodinné domy, pričom v jednom sa nachádzalo deväť osôb, z toho dve deti. Našťastie nebol nikto ranený,“ informoval v nedeľu dôstojník operačného strediska košických hasičov Roman Keruľ.

Podľa predbežného odhadu majiteľovi domu Petrovi Kubišovi z Hrašovíka vznikla na dome a autách škoda približne 20-tisíc eur. Majiteľom novostavby druhého poškodeného domu je Ondrej Bartoš z Družstevnej pri Hornáde, ktorý v čase výbuchu v dome nebol. Hasiči zatiaľ predbežnú škodu na jeho dome nestanovili.

„V súčasnosti na odstránení problému stále pracujeme, robia sa kontroly na mieste a kolegovia zisťujú podrobnosti. Ak bude niečo nové, budeme verejnosť informovať,“ povedala v nedeľu ráno Ivana Zelizňáková zo spoločnosti SPP – distribúcia. Doložila, že sa to týka aj otázky odškodnenia poškodených.

Pre výbuch na vysokotlakovom rozvode je bez dodávok plynu viac ako 2 700 odberných miest v 13 obciach, a to v Družstevnej pri Hornáde, Budimíre, v obci Ploské, Kráľovce, Chrastné, Vajkovce, Beniakovce, Kostoľany, Čižatice, Nová Polhora, Kavečany, Sokoľ a Hrašovík. Ako dlho bude prerušená distribúcia plynu nevedela Zelizňáková povedať.

debata chyba
Viac na túto tému: #výbuch #plyn #plynovod
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy