V Bratislavskom kraji povolili kúpanie na 13 kúpaliskách

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave (RÚVZ BA) povolil prevádzku na dvoch prírodných, 10 umelých a jednom biokúpalisku v Bratislavskom kraji.

13.06.2014 13:44 , aktualizované: 15:10
bazén, kúpanie, tobogan, leto, plávavnie,... Foto:
Ilustračné foto.
debata (3)

Kúpanie úrad povolil na Zlatých pieskoch v Bratislave, Slnečných jazerách v Senci aj na biokúpalisku Borovica na Kamennom Mlyne. Voda vhodná na kúpanie je aj na kúpaliskách Iuventa, Delfín, Tehelné pole, Krasňany, Zbojnička Rača, Lamač, Rosnička, na kúpalisku v Malackách i Modre aj Aquathermal Senec. Regionálny úrad ešte preveruje kúpaliská Pezinok – Sever a MŠK Iskra v Petržalke i prírodné kúpalisko Kuchajda. Informovala o tom hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava Katarína Nosálová.

Na Zlatých pieskoch, Vajnorských jazerách, v Ivanke pri Dunaji a na Slnečných jazerách v Senci i na Veľkom Draždiaku, Kuchajde, v Čunove, v Rusovciach – Candell, v Malých Levároch, Plaveckom Štvrtku a Nových Košariskách hygienici sledujú výskyt baktérie E.coli a črevných enterokokov i ďalšie ukazovatele podľa požiadaviek. „Výsledky doterajších analýz poukazujú na vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie na prírodných i umelých kúpaliskách v Bratislavskom kraji a sú pripravené na začatie prevádzky v rámci kúpacej sezóny 2014,“ informovala.

Kvalitu vody na prírodných kúpaliskách zaradených do monitoringu či na tých s organizovanou rekreáciou budú hygienici kontrolovať každé dva týždne či podľa aktuálnej situácie. V lokalitách s neorganizovanou rekreáciou budú kvalitu vody na kúpanie kontrolovať dva- až trikrát za sezónu alebo podľa aktuálnej situácie, bazény skontrolujú raz mesačne, vysvetlila Nosálová.

Informácie o kúpaliskách a kvalite vody na kúpanie v Bratislavskom kraji sú uvedené a každý týždeň budú aktualizované na stránke Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #leto #kúpalisko #hygienici