Centrom Bratislavy už jazdí Vianočná električka

Bratislavskými ulicami od piatka 5. decembra až do 23. decembra opäť jazdí historická vianočná električka. Vyzdobenú a vysvietenú električku viedol na jej prvej tohtoročnej jazde, v predvečer sviatku Mikuláša, ozajstný Mikuláš.

05.12.2014 16:20
mikulas, vianocna elektricka Foto: ,
Mikuláš priniesol dobrým deťom aj sladkosti.
debata

Vianočná električka bude jazdiť z nástupišťa na Jesenského ulici pri historickej budove Slovenského národného divadla (SND) denne od 16:00 do 20:00 v hodinových intervaloch.

Vianočnú električku Dopravný podnik Bratislava posiela do ulíc už po štvrtýkrát. Jej trasa vedie z Jesenského ulice cez Námestie SNP, Obchodnú a Radlinského ulicu a cez Vazovovu smerom k zastávke Americké námestie a cez Špitálsku ulicu. Ďalej ide cez Námestie SNP a tunel na nábrežie, odkiaľ sa cez Mostovú vráti naspäť k historickej budove divadla.

Bratislavská Vianočná električka.
Mikuláš cestoval Vianočnou električkou.
+4Vianočná električka v Bratislave.

Jej trasa trvá približne 40 minút. Vianočná električka sa počas jazdy na krátko zastaví aj na Vazovovej ulici, kde si ju budú môcť ľudia obzrieť či odfotografovať a porozprávať sa o jej histórii s vodičmi.

V predvianočnom čase ľudí centrom Bratislavy vozí vyzdobená električka česko-slovenskej výroby typu ČKD-Tatra T2. Tento typ električiek vyrábala firma TATRA Smíchov a ČKD Stalingrad od polovice 50. do začiatku 60. rokov 20. storočia a v hlavnom meste jazdili v rokoch 1958 až 1988.

Historickú električku neskôr zrekonštruovali a v súčasnosti vyzdobená vianočnými svetlami vozieva ľudí v predvianočnom čase ulicami Bratislavy. Vo vianočnej električke je umiestnená aj pokladnička, do ktorej môžu cestujúci prispieť na rekonštrukciu ďalších historických vozidiel.

„V historickej električke bude umiestnená aj pokladnička, do ktorej môžu cestujúci dávať dobrovoľné príspevky na rekonštrukciu električiek, ktoré sú pýchou bratislavského dopravcu. Históriu verejnej dopravy sa totiž snažíme zachovať neustálymi rekonštruovaním historických vozidiel,“ pripomína hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

debata chyba
Viac na túto tému: #električka #Vianoce #Vianočná výzdoba