Súd v Trenčíne bude rozhodovať, či lekárka zavinila smrť dieťaťa

Okresný súd v Trenčíne v pondelok 11. mája rozhodne v prípade detskej lekárky z ilavskej pohotovosti, ktorá podľa obžaloby v roku 2009 zavinila smrť štvorročného chlapčeka.

07.05.2015 17:48
debata

Vyhlásil to sudca po štvrtkovom pojednávaní, na ktorom prokuratúra a obhajoba predniesli záverečné reči. Lekárka Eva G. podľa obžaloby podcenila zdravotný stav malého Miška, s ktorým jeho mama opakovane prišla na pohotovosť. Neposlala ho do nemocnice a chlapec na druhý deň doma zomrel.

"Obžalovaná ako službukonajúca lekárka detskej ambulancie lekárskej služby prvej pomoci podľa obžaloby pri vyšetrení dieťaťa nebrala do úvahy priebeh jeho ochorenia, ktorý poukazoval na možnosť invazívneho bakteriálneho ochorenia, podcenila tento jeho stav a nevykonala všetky zdravotné úkony na správne určenie choroby, v dôsledku čoho došlo k úmrtiu pacienta,” opísal žalobu hovorca trenčianskych súdov Roman Tarabus.

Eva G. sa na pojednávaní na vlastnú žiadosť nezúčastňuje. Obhajoba predložila dodatočné znalecké posudky, ktoré majú potvrdiť jej nevinu. Za lekárku sa postavila aj Slovenská lekárska únia špecialistov (SLÚŠ).

Okresný súd detskú lekárku v roku 2013 odsúdil na 30 mesiacov väzenia nepodmienečne a šesťročný zákaz výkonu lekárskej praxe. Krajský súd ju o niekoľko mesiacov oslobodil. Najvyšší súd však po mimoriadnom dovolaní rozsudok odvolacieho súdu pre procesné pochybenia zrušil a vec sa tak dostala opäť na Okresný súd v Trenčíne.

debata chyba
Viac na túto tému: #Trenčín #súd #detská lekárka #smrť dieťaťa
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy