Bratislavská radnica predstavila návrh rozpočtu

Bratislavská radnica sa pustila do príprav mestského rozpočtu na rok 2016. Návrh tento týždeň predstavila poslancom mestského zastupiteľstva. Mesto na budúci rok navrhuje rozpočet vo výške 280 miliónov eur. Celkové disponibilné zdroje sú najnižšie za posledné tri roky. Návrh rozpočtu môžu mestskí poslanci pripomienkovať do konca októbra, na predloženie zmien či úprav rozpočtu majú čas do 6. novembra.

28.10.2015 15:47
Bratislava, magistrát Foto: ,
Tento rok Bratislava začínala trojmesačným rozpočtovým provizóriom. Na snímke budova bratislavskej Novej radnice.
debata

Návrh rozpočtu radnica zostavila ako vyrovnaný. „Požiadavky výdavkov jednotlivých útvarov a organizácií hlavného mesta na rok 2016 predstavovali o 54 mil. eur viac ako sú disponibilné zdroje. Aj napriek tomu takmer vo všetkých oblastiach je tento návrh rozpočtu rozvojový, pričom v niektorých prioritných oblastiach sa plánujú najvyššie výdavky od roku 2013,“ uviedla Katarína Kohútiková z kancelárie primátora Bratislavy. Hlavné mesto do návrhu zapracovalo aj výdavky na reprezentáciu Bratislavy v rámci Predsedníctva SR v Rade EÚ, ktoré sa bude od leta 2016 konať v Bratislave.

Príjmy do rozpočtu chce radnica získať vymáhaním pohľadávok či efektívnejším výberom daní. Výdavky plánujú znížiť elektronizáciou samosprávy, ktorá podľa Kohútikovej spolu s informatizáciou zníži aj administratívnu náročnosť.

Tento rok Bratislava začínala trojmesačným rozpočtovým provizóriom. Rozpočet sa podarilo hlavnému mestu pod novým vedením schváliť až začiatkom apríla. Pôvodný návrh rozpočtu sa stretol s mnohými výhradami poslancov. Kritizovali zníženú dotáciu na verejnú dopravu, chýbajúce peniaze na kamerový systém či cyklistickú dopravu. Radnici poslanci poslali množstvo pripomienok, z nich niektoré napokon primátor Ivo Nesrovnal do rozpočtu zapracoval. Poslanci tak nakoniec pre Bratislavu schválili rozpočet na tento rok vo výške takmer 362,7 milióna eur.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #rozpočet
Flowers