EKOdeň v sásovskej komunitnej záhrade

, 07.05.2016 10:00
Banská Bystrica, EKOdeň
EKOdeň sa uskutoční v nedeľu v sásovskej komunitnej záhrade v Banskej Bystrici. Autor:

Stretnutia so susedmi pri ekoworkshopoch, spoločnom pikniku, hrách a dielničkách pre deti, hudobné vystúpenia. To všetko ponúka festival EKOdeň, ktorý sa uskutoční v nedeľu v sásovskej komunitnej záhrade v Banskej Bystrici.

Program štvrtého ročníka festivalu, ktorý organizuje Komunitné centrum Sásová, je rozdelený do dvoch častí. Dopoludnia od 10.00 sa návštevníci môžu zúčastniť na prehliadke prvej sídliskovej komunitnej záhrady v Banskej Bystrici. Dozvedia sa, ako záhrada funguje, čo v nej rastie, ako sa o ňu starať a ako sa zapojiť do spoločného záhradníčenia. Pre rodiny s deťmi je pripravený program Lesného klubu Mravenisko, v ktorom ich čakajú zaujímavé hry v prírode či workshopy mozaiky a kresby s občianskym združením FopArt.

O pol jednej príde na rad hodinový obedný piknik, ktorého atmosféru dotvorí jazzovo-bluessové vystúpenie Mira Trangoša.

Popoludní od 14. hodiny pripravili program predovšetkým dobrovoľníci z komunít, ktoré pravidelne využívajú priestory komunitného centra. Návštevníci sa budú môcť zapojiť do jogových cvičení v záhrade alebo si zahrať šach v šachovej zóne.

Deťom i dospelým sú určené environmentálne stanovištia, ktoré pripravillo občianske združenie Envirofuture a športové hry občianskeho združenia SportyFUN. Záver festivalu bude patriť vystúpeniam hudobných škôl Yamaha a Sonyta Music. Konečnú bodku za ním dá tanečné vystúpenie, ktoré pripravili návštevníčky kurzu orientálnych tancov v komunitnom centre.

EKOdeň sa uskutoční v nedeľu v sásovskej...
EKOdeň sa uskutoční v nedeľu v sásovskej komunitnej záhrade v Banskej Bystrici. Autor: Komunitné centrum Sásová
EKOdeň sa uskutoční v nedeľu v sásovskej...
EKOdeň sa uskutoční v nedeľu v sásovskej komunitnej záhrade v Banskej Bystrici. Autor: Komunitné centrum Sásová

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#festival #záhrada #eko #piknik #EKOdeň
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku