Polročnú výluku električiek v centre Bratislavy Nesrovnal poprel

Oficiálne opatrenie o obojsmernom vylúčení električiek v centre Bratislavy počas polročného predsedníctva Slovenska v Rade EÚ nie je prijaté. Tvrdí to bratislavský primátor Ivo Nesrovnal.

27.04.2016 18:30
debata (2)

Poprel tak medializovanú informáciu, že od júna do novembra obojsmerne vylúčia električkovú dopravu na Jesenského a Mostovej ulici v Bratislave. „Dementoval som to, pretože toto s nami ako s objednávateľom dopravy nikto nekonzultoval. Ja som tú informáciu zachytil len z médií. Dopravný podnik niečo odkomunikoval, ale s nami, s objednávateľom, to konzultované nebolo,“ povedal Nesrovnal po utorkovom zasadnutí karloveského miestneho zastupiteľstva, na ktoré ho pozvali diskutovať o parkovacej politike v Bratislave. „Šesť mesiacov je extrém, ktorý nie je potrebný, najdôležitejšie zasadnutia budú 25 dní. Naším cieľom je, že ak by aj električku museli vylúčiť, tak iba v tých najnevyhnutnejších prípadoch,“ ukončil bratislavský primátor.

Dopravný podnik Bratislava vo svojom stanovisku uviedol, že „v spolupráci a v komunikácii s Ministerstvom zahraničných vecí SR, dopravnými a bezpečnostnými zložkami sa pán primátor usiluje hľadať také riešenia, ktoré prinesú čo najmenej obmedzení pre obyvateľov a návštevníkov Bratislavy, vrátane presmerovania dopravy. Po uzavretí týchto rokovaní bude Dopravný podnik Bratislava cestujúcu verejnosť o zmenách v doprave informovať.“

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #električka #DPB #výluka #predsedníctvo v Rade EÚ