Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte dostala zelenú

, , 30.11.2016 11:55
trnavské mýto, podchod
Vizualizácia podchodu na Trnavskom mýte. Autor:

Developerská spoločnosť Immocap, ktorá pripravuje rekonštrukciu podchodu na Trnavskom mýte, podpísala nájomnú zmluvu s bratislavským magistrátom. Dlho očakávaný projekt rekonštrukcie sa tak môže oficiálne začať.

„Sme radi, že to, čo bolo doteraz iba v rovine plánov, sa týmto podpisom stáva naozaj realitou. Trnavské mýto ako dôležitý dopravný uzol, si zaslúži pekný, plne funkčný a najmä bezpečný a bezbariérový podchod, preto chceme ďalej postupovať tak, aby sme mohli začať so samotnými rekonštrukčnými prácami čo najskôr,“ uviedol Martin Šramko, generálny riaditeľ spoločnosti Immocap. 

Investor môže začať s projekčnými prácami na podchode, ktoré potrvajú približne tri až štyri mesiace. Hneď potom sa pustí do povoľovacích procesov potrebných na realizáciu stavebných prác. Samotná rekonštrukcia a revitalizácia verejného priestranstva potrvá približne rok od ukončenia všetkých potrebných náležitostí. Ak pôjde všetko podľa plánu, podchod na Trnavskom mýte by mal začať slúžiť verejnosti už na jar 2018.

Podchod obnoví investor obchodného centra na Metodovej ulici, zámerom je kompletne ho vynoviť nielen po funkčnej stránke, ale aj architektonickej a zmeniť ho na bezpečný verejný priestor. Podchod, bez eskalátorov, má firma Immocap Group za nájomné jedno euro na pätnásť rokov. Podmienkou je minimálna investícia 1 082 790 eur bez DPH a dodržanie harmonogramu prác.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Trnavské mýto #rekonštrukcia #podchod #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk