Silný vietor trápi Slovensko, vo viacerých okresoch lámal stromy

Silný vietor vyčíňa na celom Slovensku. V súvislosti so zlou poveternostnou situáciou zasahovali hasiči počas stredy a noci najmä pri technických udalostiach, na celom území až 103-krát.

spadnuty strom
Spadnutý strom a elektrické vedenie v obci Chvojnica.
Autor:

Rušno v Trenčianskom kraji

Silný vietor vyčíňal najmä v Chvojnici (okres Myjava), kde lámal stromy. Plné ruky práce však mali hasiči aj v Prievidzkom okrese. „Príslušníci Hasičského a záchranného zboru zasahovali v stredu v priebehu celého dňa v čase o 6.00 do 24.00 hodiny v súvislosti s veternou situáciou v Trenčianskom kraji celkom sedemkrát. Jednalo sa o odstraňovanie spadnutých stromov, konárov a elektrického vedenia zo štátnych ciest a miestnych komunikácií,“ povedal hovorca hasičov v Trenčíne Marián Petrík. Podľa neho bolo do akcie zapojených až 21 hasičov a sedem hasičských strojov.

Spadnutý strom a elektrické vedenie v obci Chvojnica.
Spadnutý strom a elektrické vedenie v obci Chvojnica.
Autor: HaZZ Trenčín

Najhoršia situácia bola v Chvojnici, kde z cesty odstraňovali spadnuté stromy a elektrické vedenie. Vietor vyvádzal aj v Šútovciach pri Prievidzi, priamo v Prievidzi, v Bzinciach pod Javorinou, či v Nimnici pri Púchove.

Najhoršia situácia bola v Bratislavskom kraji

Hasičov v Bratislavskom kraji vyslali do terénu v súvislostí s vetrom 28-krát. Išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov na cesty a autá. Zasahovalo 31 hasičov, štyria členovia Dobrovoľného hasičského zboru mesta Stupava a nasadili 12 kusov hasičskej techniky. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a Záchranného zboru.

Osem zásahov pri Trnave

V Trnavskom kraji hasičov vyslali k ôsmim takýmto prípadom. Odstraňovali uvoľnený plech na streche budovy, spadnuté stromy z ciest a auta. Zasahovalo 22 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a nasadili osem kusov hasičskej techniky.

V pozore aj Banská Bystrica

Príslušníci v Banskobystrickom kraji zasahovali päťkrát. Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií, spadnutého telegrafného stĺpa cez železničnú trať a v jednom prípade hasiči odstraňovali strom, ktorý spadol na štátnu cestu a elektrickú trafostanicu. Zasahovalo 12 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a boli nasadené štyri kusy hasičskej techniky.

Čítajte viac

Ukrajina, vojaci

Na východe Ukrajiny zahynul pozorovateľ OBSE

23.04.2017 13:31

Pozorovateľ Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) prišiel o život na východe Ukrajiny.

trump

NYT: Trump spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.

bratislavsky hrad

Slovák žijúci v Paríži: Francúzsko ide dole vodou

23.04.2017 12:00

"Vo Francúzsku to ide dole vodou," hovorí Igor pôvodom z Bratislavy, ktorý pôsobí v Paríži niekoľko rokov ako architekt.