V Bratislave pribudol druhý domček na strome, postavili ho Pod Dubmi

04.07.2017 14:00
domcek4
Autor:

Po domčeku na strome pod Kačínom je v hlavnom meste SR Bratislave ďalší. Postavili ho Pod Dubmi v lokalite Dlhé lúky. Verejnosť bude môcť v korunách stromov prenocovať od 15. júla.

Domček je na svahu, z terasy je výhľad na okolie, blízko je malá lúka, studnička a piknikové miesto s ohniskom. Domček je väčší ako ten pod Kačínom a je pre štyri osoby. Informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Drevený príbytok umiestnili na statných duboch vo výške približne štyri metre nad zemou. Celková plocha je 29,2 metra štvorcového, z toho terasa má rozlohu 14,2 metra štvorcového. Terasa je zabezpečená zábradlím a ochrannou sieťou. Domček je zaistený oceľovými lanami, pomocou ktorých je zavesený do koruny stromov. Prístup do domčeka tvorí drevené schodisko. V domčeku je manželská posteľ a jedna poschodová posteľ, elektrina ani voda tu zavedené nie sú. Umývadlo je riešené nádobou umiestnenou na stole, kde bude prevádzkovateľ domčeka pravidelne vodu dopĺňať a meniť. Suché WC je v blízkosti domčeka. Na jeho výrobu použili drevo z borovice, smreka a smrekovca. Cieľovou skupinou sú rodiny s deťmi, zaľúbenci a mladí ľudia.

(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne) Autor: Marek Velček

„Prvý domček na strome pod Kačínom, ktorý sme spolu s mestskými lesmi uviedli do prevádzky minulý rok doslova praská vo švíkoch. Máme stopercentnú vyťaženosť počas víkendov a sviatkov a ľudia si ho objednávajú aj cez pracovné dni. Aj preto sme sa rozhodli postaviť ďalší domček, ktorý priláka ľudí do prírody,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Záujemcovia si domček môžu rezervovať na stránke mestskej organizácie Mestské lesy v Bratislave, www.ba-lesy.sk, ktorá bude domček prevádzkovať. Cena zostáva taká istá ako pri prvom domčeku, čo je sto eur na noc. Domček v hodnote 19 000 eur postavila spoločnosť Tree Houses.

Domček na strome v bratislavských mestských lesoch pod Kačínom otvorili vlani v októbri. Bol prvý nielen v hlavnom meste, ale aj na Slovensku, v ktorom sa môžu ľudia ubytovať. Je určený maximálne pre tri osoby vrátane detí. V domčeku je manželská posteľ a ďalšie samostatné lôžko. Jeho výstavba stála 16 400 eur a financovali ho z mestského rozpočtu v rámci projektu Milión pre Bratislavu. Rozloha domčeka je 26 štvorcových metrov. Skladá sa z vnútornej časti, ktorá má rozmery pätnásť štvorcových metrov a z vonkajšej terasy s rozlohou jedenásť štvorcových metrov. Terasu zabezpečili zábradlím a ochrannou sieťou. Stavba je vo výške šesť metrov nad zemou a zaistili ju oceľovými lanami, pomocou ktorých ju zavesili do korún stromom. Do domčeka sa ľudia dostanú po točitom schodisku. Ani v tomto domčeku nie je k dispozícii voda či elektrina. Pri domčeku je ekologická toaleta.

#domček na strome #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk