Pravicová koalícia sa v Nitre spojila proti Kotlebovi, v župných voľbách postaví Jána Grešša

Politické strany SaS, OĽANO, KDH, NOVA, Šanca a OKS vytvorili spoločnú koalíciu do jesenných regionálnych volieb v Nitrianskom kraji. Krajskí predsedovia strán podpísali koaličnú zmluvu, podľa ktorej budú v prípade volebného víťazstva pracovať v spoločnom poslaneckom klube.

17.08.2017 14:24
debata

Ich kandidátom na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja je Ján Greššo, bývalý dlhoročný riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre a súčasný krajský poslanec. Greššo kandidoval už vo voľbách v roku 2005, v druhom kole volieb ho vtedy porazil Milan Belica.

Ako informovala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková, strany sa zaviazali, že vypracujú spoločný volebný program tak, aby presadzovali rovnomerný rozvoj všetkých okresov kraja. Do zmluvy zakotvili tiež možnú povolebnú spoluprácu s inými pravicovými stranami, no zo spolupráce vylúčili Smer-SD, stranu Kotleba – ĽSNS alebo jej nasledovníkov.

„Sme radi, že sa v Nitrianskom kraji podarilo nájsť pre pravicu spoločnú cestu. Medzi najväčšie problémy kraja stále patria viaceré rozbité a nekvalitné cesty,“ povedal krajský predseda SaS Radoslav Pavelka.

V školstve chce pravicová koalícia podporiť rozvoj duálneho vzdelávania a riešiť chce aj problémy nemocníc v kompetencii vyššieho územného celku. „Dôležitým bodom sú domovy sociálnych služieb – kvalita služieb, ktorá sa v nich poskytuje, ale aj ich nedostatok. Nechceme zabúdať ani na podporu turistického ruchu, v ktorom má náš kraj stále viacero nevyužitých možností,“ doplnil Pavelka.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #pravica #Ján Greššo #voľby do VÚC