Električenku si po novom môžu cestujúci v Bratislave dobiť aj na pošte

Električenku i čipovú kartu, ktoré slúžia na cestovanie po hlavnom meste SR Bratislave i po Bratislavskom kraji, si po novom môžu cestujúci dobiť aj na pošte. Informuje Slovenská pošta na svojej webovej stránke s tým, že to platí pre všetky pošty v bratislavských mestských častiach a obciach, ktoré sú na území Bratislavského kraja.

23.08.2017 15:29
trolejbus, verejná doprava, MHD, DPB Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata (5)

Na poštách sa dajú dobiť všetky tarifné pásma, zóny 100 + 101, čo je Bratislava a ich kombinácie s regionálnymi zónami v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. Časové tarify sú 7 dní, 30 dní, 90 dní a 365 dní. Na pošte nie je možné zakúpiť električenku, ak je jej cena nulová. Týka sa to cestujúcich, ktorí majú viac ako 70 rokov i tých, ktorí sú držiteľmi preukazu ťažko zdravotne postihnutého. Na pošte si tiež nemôžu predĺžiť platnosť preukazu držitelia diamantovej plakety za odbery krvi, účastníci protifašistického odboja, protikomunistického odboja a ani politickí väzni s trvalým pobytom v Bratislavskom kra­ji.

Kúpa električenky môže byť na bezkontaktnú čipovú kartu, ktorú vydal Dopravný podnik Bratislava (DPB), na Bratislavskú mestskú kartu alebo na ISIC kartu. Všetky karty musia byť platné. Elektronická peňaženka je služba na karte DPB, ktorou si ľudia môžu dobíjať kredit a kupovať elektronické cestovné lístky. Minimálna výška dobitia elektronickej peňaženky na pošte je 10 eur, maximálna výška kreditu je 150 eur. Dobitie električenky i elektronickej peňaženky začína platiť štyri hodiny po ich dobití.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #MHD #pošta #čipová karta #električenka
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy