Zdenka Trebuľu štvrtý raz za župana nezvolia, nekandiduje

07.09.2017 13:46

Z terajších predsedov samosprávnych krajov jedine predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa nekandiduje opätovne. Post zastáva už tretie volebné obdobie po sebe. Ako uviedol, rozhodol sa nekandidovať znova po zrelej osobnej úvahe.

„Bolo to moje slobodné rozhodnutie. V samospráve pôsobím od roku 1999. Sedem rokov som bol na čele mesta Košice a dvanásť rokov som predsedom samosprávneho kraja. Myslím si, že je to dosť dlhé obdobie na to, aby človek ukázal svoje riadiace a manažérske schopnosti a ja som to dokázal. Dokumentujú to mnohé úspechy Košického kraja,“ povedal Trebuľa. Myslí si, že po troch funkčných obdobiach na čele krajskej samosprávy naplnil programové ciele. Konštatoval, že po istom období vo funkcii však zákonite prichádza určitý rutinný prístup, ktorý môže viesť k stagnácii a tomu chce predísť.

„Je čas, aby na výsledky našej práce nadviazali noví ľudia s vlastným pohľadom, čerstvou silou a kreativitou, ktorými nadchnú aj ľudí v našom kraji,“ konštatoval Trebuľa.

Podľa Trebuľu vysoký počet kandidátov na predsedov VÚC na Slovensku – až 90 je odrazom politickej a spoločenskej situácie na Slovensku. O post predsedu KSK sa v nadchádzajúcich voľbách uchádza 15 kandidátov. Traja sú koaliční kandidáti, osem kandidátov nominovali jednotlivé politické subjekty a štyria kandidujú ako nezávislí. Medzi kandidátmi je aj jedna žena.

#Zdenko Trebuľa #voľby do VÚC #Košický samosprávny kraj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk