Dôchodcovia prišli o obrovské sumy peňazí, naleteli podvodníkom

Polícia stále pátra po podvodníkoch, ktorí obrali o úspory dôverčivých dôchodcov. Až o 62-tisíc eur prišla 78-ročná Banskobystričanka. Dôchodkyňa naletela mužovi, ktorý jej ešte začiatkom augusta zavolal a predstavil sa ako jej syn a požiadal ju o pôžičku.

27.09.2017 12:04
debata

Pre peniaze potom chodil jeho údajný kamarát. Banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová informovala, že neznámemu mužovi dala najskôr 17-tisíc, potom 15-tisíc a po ďalších telefonátoch aj 30-tisíc eur. Muž, ktorý prišiel pre peniaze mal 40 až 50 rokov, strednej postavy, vysoký bol 160 až 170 cm.

O svoje peniaze prišiel aj 92-ročný Banskobystričan. Aj ten uveril volajúcemu, že je jeho syn a potrebuje pomoc. Neznámy muž, ktorý pre peniaze prišiel, si získal jeho dôveru. Dôchodcovi dal mobil a starček si myslel, že telefonuje so svojím synom, ktorý ho ubezpečil, že peniaze môže neznámemu odovzdať. Prišiel o sedemtisíc eur.

Mala 4000, nedala im ich

Páchatelia sa pokúsili okradnúť aj 90-ročnú dôchodkyňu z Banskej Bystrice. Minulý týždeň jej zavolal muž a tvrdil, že jej je zať a súrne potrebuje peniaze na zaplatenie účtov, inak sa vraj dostane do problémov.

Žena mu povedala, že má pri sebe 4000, ale mu ich nedá. Následne mala ďalší telefonát. Tentokrát jej neznámy tvrdil, že je kriminalista a sleduje osoby, ktoré podvádzajú dôchodcov. Chcel od nej peniaze na chytenie páchateľov. Ženu požiadal, aby mu v obálke odovzdala 4000 eur, dôchodkyňa sa však nenechala oklamať. Vo všetkých troch prípadoch je začaté trestné stíhanie pre podvod, ktorý bol spáchaný na tzv. chránených osobách a preto za tento zločin hrozí vyššia trestná sadzba, a to na tri až 10 rokov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Dôchodcovia #krádeže #zneužitie dôvery