Z bratislavskej Cvernovky bude Zwirn. Pozrite si vizualizácie novej štvrte

, 03.10.2017 11:30

Po dvoch desaťročiach chátrania sa bývalá Bratislavská cvernová továreň znovu vracia na mapu Bratislavy. Do roku 2020 plánuje developer YIT postaviť prvú etapu novej rezidenčnej štvrte pod názvom Zwirn. Ide o blok ohraničený ulicami Košická, Páričkova a Svätoplukova.

Rezidenčná štvrť Zwirn. Na vizualizácii budova...
Rezidenčná štvrť Zwirn. Na vizualizácii budova Pradiarene. Autor: Vizualizácia YIT

Prečo Zwirn?

Bývalú továreň na nite dnes nikto nenazve inak, ako Cvernovka. Investor projektu však pre svoju novú rezidenčnú štvrť vybral pomenovanie Zwirn. Vychádza z jedného z pôvodných názvov továrne – Pressburger Zwirnfabrik.

Hľadanie názvu štvrte bolo súčasťou súťaže, do ktorej sa zapojilo šesť kreatívnych agentúr. Víťazom sa stala agentúra MullenLowe GGK. Agentúra bude mať na starosti nové smerovanie a celkový vizuálny koncept projektu areálu.

Rezidenčná štvrť Zwirn.
Rezidenčná štvrť Zwirn. Autor: Vizualizácia YIT
Rezidenčná štvrť Zwirn. Na pozadí vizualizácie...
Rezidenčná štvrť Zwirn. Na pozadí vizualizácie aj ďalšie nové stavby, ktoré v okolí vyrastú v najbližších rokoch. Autor: Vizualizácia YIT

„Konceptom bývania aj architektúrou objektov v novej štvrti chceme nadviazať na históriu tohto miesta. Súčasťou prichádzajúcej éry bude aj nový názov, ktorý symbolizuje „posun vpred“ a zároveň spája celú zónu s jej históriou. Nový názov – Zwirn – vychádza z pôvodného mena cvernovej továrne a nesie v sebe tradíciu funkcie tohto areálu, na ktorú určite nechceme zabudnúť,“ hovorí generálny riaditeľ YIT Slovakia Milan Murcko.

Námestie pred
		Pradiarňou.
Rezidenčná štvrť Zwirn. Košická
		ulica.
+6Rezidenčná štvrť
		Zwirn. Na pozadí
		vizualizácie...

Architektonicko-urbanistickú súťaž na premenu areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne vyhral ateliér Compass architekti práve vďaka prepojeniu bytových budov s infraštruktúrou a verejným priestorom. Výrazným prvkom návrhu štvrte je priestranné námestie, ktoré spája historickú budovu Pradiarne s novou štvrťou.

Aktuálne je projekt v procese získavania potrebných povolení. YIT plánuje začať s výstavbou podzemných garáží a námestia, ako aj s rekonštrukciou Pradiarne, začiatkom budúceho roka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#YIT #Cvernovka #Bratislava #Zwirn
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk