Začína sa rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte

, 12.10.2017 13:15

Od pondelka 16. októbra sa začínajú práce v podchode na Trnavskom mýte. Opravu zaplatí developerská firma Immocap Group a bratislavská radnica. Súkromný investor sľubuje, že do leta bude mať podchod novú tvár.

Takto by mal podchod na Trnavskom mýte vyzerať...
Takto by mal podchod na Trnavskom mýte vyzerať o deväť mesiacov. Autor: Vizualizácia Immocap Group

Revitalizácia podchodu, ktorým denne prejde okolo 30-tisíc ľudí, je rozdelená na viacero etáp. Podchod ostane celý čas prístupný s čiastkovými obmedzeniami. Náklady, ktoré vynaloží Immocap dosiahnu dva a pol milióna eur, hlavné mesto investuje 1,2 milióna. Práce majú byť hotové do leta budúceho roka.

V rámci projektu sa komplexne zrekonštruuje zázemie podchodu a vnútorné priestory. Vymenia eskalátory a dobudujú výťahy tak. Renováciou prejdú aj všetky vstupy do podchodu a súčasťou obnovy bude aj čiastočná renovácia električkových zastávok. Zároveň celý podchod dostane novú tvár. Chýbať nebudú obchodné priestory a ďalšie služby.

„Podchod bude vďaka komplexnej revitalizácii nielen tranzitným miestom, ale občania a návštevníci mesta získajú bezpečný, moderný a bezbariérový verejný priestor so službami, ako napríklad potraviny, drogéria, trafika, či kvetinárstvo a kaderníctvo. Počítame tiež s viacerými gastronomickými prevádzkami. Podchod bude chránený kamerovým systémom a 24-hodinovou bezpečnostnou službou. Sme radi, že vďaka profesionálnej spolupráci s mestom prinášame do podchodu život a príjemne strávený čas,“ povedal predseda predstavenstva spoločnosti Immocap Group Peter Lukeš.

+4

Developer na Trnavskom mýte postavil aj nákupné centrum Central. Spolu so spoločnosťou YIT založili akciovú spoločnosť s názvom First SPV a kúpili Dom odborov Istropolis. „Rozhodne chceme, aby Bratislava mala kultúrno-spoločenský stánok, ktorý je na úrovni 21. storočia. Chceme dodržať pôvodnú funkcionalitu a ešte ju rozšíriť,“ povedal Lukeš na margo jeho budúcnosti.

Od novembra začne hlavné mesto s prácami aj na povrchu Trnavského mýta. V pláne je oprava chodníkov, vybudovanie bezbariérových prístupov k električkovým nástupištiam, oprava prístreškov na nástupištiach električiek či obnova dopravného značenia. Mesto tiež sľubuje zníženie vizuálneho smogu v podobe bilboardov a odstránenie stánkov spred Tržnice.

„Trnavské mýto je dôležitým dopravným a spoločenským uzlom. Roky bola táto lokalita zanedbávaná a som rád, že sa konečne veci pohli. Tento priestor je veľkou výzvou nielen pre investorov, ale aj pre nové dopravné riešenia v oblasti koľajovej dopravy. Prvým dôležitým krokom je revitalizácia podchodu a nasledovať budú ďalšie úpravy na povrchu,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Podrobné informácie o priebehu rekonštrukcie budú zverejňovať na stránke www.trnavskemyto.sk.

Hlavné mesto sa rekonštrukciou podchodu na Trnavskom mýte začalo aktívne zaoberať v roku 2016. Najlepšou cestou sa podľa magistrátu ukázal byť dlhodobý prenájom spojený s kompletnou rekonštrukciou. Poslanci mestského zastupiteľstva rozhodli, že podchod zrekonštruuje firma Immocap Group. Následne mesto so spoločnosťou podpísalo zmluvu na prenájom podchodu za jedno euro na 15 rokov s možnosťou opcie na ďalších päť rokov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Trnavské mýto #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla ruža srdce color valentín

Perla ruža srdce color valentín

44,99
Kytica Sweet Lady Lollipop Zlatá Studňa Lotos Levanduľa

Kytica Sweet Lady Lollipop Zlatá Studňa Lotos Levanduľa

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk