Na banskobystrickom úrade porušovali Zákonník práce, tvrdí Bránik

30.10.2017 15:11

Podľa Bránika sa dá v tomto prípade hovoriť o falšovaní úradných listín, podvode či zneužití právomocí verejného činiteľa.

Na úrade Banskobystrického samosprávneho kraja sa údajne porušoval Zákonník práce a falšovali dokumenty o evidencii dochádzky. Na dnešnej tlačovej besede o tom informoval publicista venujúci sa extrémizmu Radovan Bránik. Podľa jeho zdrojov na úrade funguje oficiálna evidencia dochádzky a reálna evidencia. Ako Bránik dodal, dokumenty, ku ktorým sa dostal a ktoré vykazujú známky pravosti, dnes odovzdá Generálnej prokuratúre SR, pretože verí, že tá porušenie zákona vyrieši. Bránik tvrdí, že má k dispozícii sfalšované dokumenty od apríla 2014 do mája 2016 a pod dokumentmi sú podpísaní predstavitelia Kotleba ĽSNS Martin Beluský a Milan Uhrík ako šéfovia úradu. Podľa Bránika o tom takisto musela vedieť šéfka oddelenia ľudských zdrojov Alena Kovaříková, nevie ale odpovedať na otázku, či o tom vedel predseda BBSK Marian Kotleba.

Podľa Bránika sa dá v tomto prípade hovoriť o niekoľkých porušeniach zákona – o falšovaní úradných listín, podvode či zneužití právomocí verejného činiteľa. Dokumenty sa podľa neho týkajú dochádzky vrátnikov. Nemôže však odpovedať na to, kto presne a akým spôsobom dokumenty falšoval.

#BBSK #Radovan Bránik
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
45,99
Elite žlté ruže a frézie

Elite žlté ruže a frézie

28,99
Sweet červené ruže a ľalie

Sweet červené ruže a ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk