V centre Popradu sa bude opäť parkovať bezplatne

V centre Popradu bude od piatka 15. decembra platiť upravený parkovací režim. Samospráva opäť vychádza v ústrety návštevníkom centra, ktorí budú môcť po celý deň parkovať na mestských parkoviskách bez poplatkov. „Verejnosť bude mať k dispozícii takmer tisíc parkovacích miest.

14.12.2017 09:40
Poprad, mesto, Foto:
Špeciálny režim na mestských parkoviskách je ústretovým krokom mesta voči domácim i návštevníkom.
debata

Mimo prevádzky budú v tomto vianočnom období rampy na parkoviskách ako aj parkovacie automaty,“ uviedol Peter Fabian zo Správy mestských komunikácií (SMK) v Poprade. O špeciálnom režime na parkoviskách v ich správe budú informovať nálepky v troch jazykoch umiestnené na parkovacích automatoch. Parkoviská budú opäť spoplatnené v štandardnom režime od 8. januára 2018.

Ako informoval komunikačný manažér mesta Marián Galajda, špeciálny režim na mestských parkoviskách je ústretovým krokom voči domácim i návštevníkom, ktorí budú prichádzať na Námestie sv. Egídia na rôzne podujatia v rámci zimného festivalu Popradské Vianoce 2017. „V centre Popradu je otvorené Adventné mestečko, k dispozícii bude čoskoro aj mobilná ľadová plocha. Bezplatné parkovanie je zároveň pozvánkou na prechádzku námestím s bohatou vianočnou výzdobou či predvianočné nákupy,“ dodal Galajda. V rámci zimného festivalu nebude chýbať ani Živý betlehem.

debata chyba
Viac na túto tému: #Poprad #parkovanie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy