Chalaňom sa bazár opäť vydaril! Za vyše 22-tisíc eur podporia štyri projekty

14.12.2017 15:15

Už ôsmy ročník charitatívneho podujatia Vianočný bazár chalaňov opäť oslovil stovky ľudí, ktorí spojili príjemné s užitočným. Na samotnom bazári si mohli za pár eur dokúpiť vianočné darčeky a zároveň podporiť dobrú vec.

Zľava Miezga, Latinák, Jakab. Tváre Vianočného...
Zľava Miezga, Latinák, Jakab. Tváre Vianočného bazáru chalaňov.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Vianočný bazár chalaňov

Krátko pred Vianocami už tradične ožil bratislavský V-club neobyčajnou atmosférou. Stretnúť ste tam mohli známe tváre, medzi inými aj hercov Lukáša Latináka, Róberta Jakaba či Mariána Miezgu. Tí spolu s Jurajom Kemkom stoja za jedinečným projektom, ktorého cieľom je pomáhať. Do bazára mohol každý priniesť to, čo už nepotrebuje, no inému to môže pomôcť. Tých pár eur za nákup, spolu s peniazmi zo vstupného na pobázarový žúr, potom putuje na dobrú vec.

Nikto neostal hladný.
Nikto neostal hladný.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Vianočný bazár chalaňov

Nechýbalo však ani luxusnejšie oddelenie, tzv. Tuzex. Tento rok patrili medzi najzaujímavejšie a najdrahšie predané kúsky obraz od Mareka Ormandíka, či vlastnoručne vyrobené sklenené vázy od Lukáša Latináka. Na svoje si však prišli aj športoví zberatelia – vďaka Vianočnému bazáru chalaňov si mohli kúpiť podpísané dresy Petra Sagana či ženského florbalistického družstva. Svojho majiteľa má aj dres Mariána Gáboríka a zbierku vzácnych tenisových rakiet rozšírilo aj Tenisové múzeum v Bratislave, ktoré získalo raketu Novaka Djokovica.

Tento rok sa podarilo vyzbierať až 22 500 eur.

„Touto cestou by som rád poďakoval všetkým, ktorí si niečo u nás na bazáre kúpili, prípadne sa prišli zabaviť na žúr a takto podporili charitatívnu stránku nášho podujatia, vďaka čomu môžeme neustále pomáhať tým, ktorí to potrebujú,“ povedal Dušan Lančarič, podpredseda združenia Bazár chalaňov.

Vianočný bazár chalaňov pomáha už ôsmy rok.
Vianočný bazár chalaňov pomáha už ôsmy rok.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Vianočný bazár chalaňov

Vyzbierané peniaze rozdelia medzi štyri projekty. Tento rok to bude projekt Cesta z mesta – pomoc deťom s diagnózou „vrodená CMV infekcia“, „Black&White“ – projekt združenia Equity, ktoré sa venuje znevýhodneným skupinám a jednotlivcom rómskej národnosti a snaží sa o rozvoj ich vzdelania, talentu a integráciu do spoločnosti. Finančnú pomoc získa aj projekt Starci na chmelu, ktorý podporuje aktivity zariadení pre seniorov. V spoločnom projekte sa chalani rozhodli podporiť aj Filmovú a televíznu fakultu VŠMU.

Viac informácií o celom podujatí a projektoch, ktoré sa vďaka finančnej zbierke podporia nájdete na internetovej stránke vianocnybazar­chalanov.sk.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Vianočný bazár chalaňov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
22,99
Sweet červené ruže a alstromérie

Sweet červené ruže a alstromérie

49,99
Passion červené ruže

Passion červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk