Búracie práce na mieste starej autobusovej stanice v Bratislave ukončili

Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice na Mlynských nivách v Bratislave, ktoré sa začali v októbri minulého roka, sú dokončené. Rozobratá bola už aj budova čerpacej stanice.

22.01.2018 12:30
BRATISLAVA: Výstavba Nové Nivy Foto: ,
Pohľad na priestor bývalej autobusovej stanice Mlynské Nivy počas výstavby areálu Nové Nivy.
debata (5)

Projekt Stanica Nivy za 345 miliónov eur, ktorého výsledkom bude nová autobusová stanica, tak prechádza do ďalšej fázy, uviedla hovorkyňa developera HB Reavis Martina Jamrichová.

Aktuálne na mieste realizujú výkopové práce, odvoz zeminy, zabezpečenie stavebnej jamy ako aj stavbu oplotenia pri budove Zboru väzenskej a justičnej stráže. „Dokončuje sa rozoberanie betónových plôch stanice s následným odvozom materiálu. Na mieste stavby Nivy Tower pokračuje montáž výstuží a betónovanie základovej dosky veže. Všetky práce idú podľa plánu,“ priblížila Jamrichová.

Pohľad na priestor bývalej autobusovej stanice... Foto: SITA, Diana Černáková
BRATISLAVA: Výstavba Nové Nivy Pohľad na priestor bývalej autobusovej stanice Mlynské Nivy počas výstavby areálu Nové Nivy.

Novú autobusovú stanicu na Mlynských nivách plánuje HB Reavis otvoriť v roku 2020. Bude kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Výstavba projektu Stanica Nivy, ktorý má celkovo stáť 345 miliónov eur, sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Do obnovy dopravnej a technickej infraštruktúry v okolí plánuje developer investovať 24 miliónov eur.

+11

Funkciu doterajšej autobusovej stanice na Mlynských nivách nahradila od začiatku októbra 2017 náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave.

5 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy