Po požiari trvá v Poprade mimoriadná situácia

23.02.2018 18:05

Mimoriadna situácia v Poprade po štvrtkovom požiari, pri ktorom prišlo o strechu nad hlavou 39 dospelých a 58 detí, naďalej trvá.

Postihnutých dočasne ubytovali v samostatnom trakte budovy základnej školy v Matejovciach. Krízový štáb mesta, ktorý dnes zasadal, rozhodol, že vzhľadom na prázdniny ostanú postihnuté rodiny v objekte školy predbežne do stredy budúceho týždňa, dokedy by sa malo rozhodnúť o definitívnom riešení ich ubytovania. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Popradu Marián Galajda.

Stravu pre 15 postihnutých rodín zabezpečil Slovenský Červený kríž a na poriadok dohliadali mestskí policajti spolu s členmi miestnych občianskych hliadok, pracovníci sociálneho odboru mesta a asistentky základnej školy. Personálnu pomoc pri starostlivosti o deti počas núdzového ubytovania v škole ponúkol aj Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Poprade.

Keďže rodiny odišli z horiacich objektov len s tým, čo mali na sebe, predovšetkým pre najmenšie deti bolo nevyhnutné zabezpečiť špeciálnu stravu a hygienické potreby. Sociálny odbor bude počas vyplácania dávok aj v tejto situácii uplatňovať inštitút osobitného príjemcu tak, aby poskytnuté dávky boli použité len na to najnevyhnutnejšie.

„V utorok príde do Popradu splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity a priamo na mieste sa dohodne spôsob riešenia vzniknutej situácie. V hre sú dve možnosti – núdzové ubytovanie v nevyužitých objektoch mesta, alebo kontajnerové bývanie. Vzhľadom na doterajšie podmienky na Staničnej ulici chceme situáciu nastaviť tak, aby boli vytvorené podmienky hodné 21. storočia. V každom prípade – nikto nedostane nič zadarmo,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.

Požiar murovanej stavby a priľahlých objektov na Staničnej ulici vypukol vo štvrtok dopoludnia a hasičom sa ho podarilo uhasiť po približne troch hodinách. Išlo o stavbu 20 krát 10 metrov určenú na bývanie prevažne rómskych občanov.

V súvislosti s ohláseným príchodom mrazov mesto iniciovalo o preventívnu kontrolu spôsobu vykurovania a vykurovacích jednotiek v zostávajúcich príbytkoch na Staničnej ulici v Poprade.

#požiar #Poprad #mimoriadna situácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
28,99
Amore farebné alstromérie

Amore farebné alstromérie

36,99
Perla farebné ruže a tulipány

Perla farebné ruže a tulipány

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk