Za šírenie poplašnej správy hrozí dvom Liptákom väzenie

28.02.2018 11:08

Mladíci k tomuto nápadu mali dospieť po tom, čo sa chceli ísť zabaviť, avšak jeden z nich kvôli práci v obchodnom centre ísť nemohol.

V rukách polície skončila dvojica mladíkov z okresu Liptovský Mikuláš 21-ročný Michal a 20-ročný Ladislav, ktorí mali v januári tohto roka zavolať na linku 112 a podať falošné hlásenie, že v jednom z obchodných centier v Liptovskom Mikuláši je bomba. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Mladíci k tomuto nápadu mali dospieť po tom, čo sa chceli ísť zabaviť, avšak jeden z nich kvôli práci v obchodnom centre ísť nemohol. „Preto sa rozhodli nahlásiť bombu, čím vyvolali opatrenia vedúce k nebezpečenstvu vážneho znepokojenia občanov nachádzajúcich sa v tom čase v obchodnom centre, pričom obidvaja mladíci vedeli, že táto správa je nepravdivá,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Liptovskom Mikuláši obidvoch mladíkov obvinil z prečinu šírenia poplašnej správy, za ktorý im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Stíhaní sú na slobode.

#bomba #Liptov #poplašná správa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku