Novým riaditeľom odboru dopravy v Bratislavskom kraji je Michal Halabica

12.03.2018 13:37

Novým riaditeľom odboru dopravy Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) je od pondelka Michal Halabica. Spomedzi 11 záujemcov ho vybrala komisia zložená zo zástupcov úradu a nezávislých odborníkov. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Halabica má za sebou dlhoročné skúsenosti na vedúcich pozíciách v Slovenskej správe ciest (SSC), Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) a štyri roky bol generálnym riaditeľom sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií na ministerstve dopravy.

Počas pôsobenia na ministerstve koordinoval aj jednotlivé stupne prípravy výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, podieľal sa na spracovaní a schválení strategického plánu rozvoja dopravnej infraštruktúry pre roky 2014–2020 a spolupracoval v oblasti legislatívy, noriem a rezortných predpisov v oblasti cestnej premávky.

„Doprava je našou prioritou a ja verím, že s novým riaditeľom budeme usilovne pracovať a využijeme všetky možnosti a potenciál na zlepšenie dopravnej situácie v kraji,“ vyjadril sa predseda BSK Juraj Droba.

Pod heslom „Hľadáme toho najlepšieho z najodvážnejších“ vyhlásil BSK výberové konanie koncom januára 2018. Najvhod­nejšieho z 11 uchádzačov vyberala rovnako početná odborná komisia. Boli v nej napríklad krajskí poslanci Ján Buocik (predseda Komisie dopravy BSK) a Jozef Uhler (predseda Komisie dopravy a informačných systémov bratislavského mestského zastupiteľstva), ďalej podpredsedníčka BSK zodpovedná za oblasť dopravy Alžbeta Ožvaldová a podpredsedníčka BSK Elena Pätoprstá zodpovedná za oblasť ekológie.

Rovnako tak i generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Zuzana Horčíková či Michal Feik z iniciatívy Bratislava INAK.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#BSK #riaditeľ #nový #Michal Halabica
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku