Výbuch a požiar v košickej bytovke má jednu obeť

08.04.2018 22:24, aktualizované: 09.04.2018 07:20

V bytovom dome na Obchodnej ulici v košickej mestskej časti Západ došlo v nedeľu večer k výbuchu a následnému požiaru. Vyžiadal si jednu obeť.

Dôvod nešťastia zatiaľ nie je známy. Na mieste boli všetky záchranárske zložky. TASR informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

„Z bytového domu boli evakuovaní všetci obyvatelia, z ktorých traja sa intoxikovali splodinami horenia. Na mieste udalosti je pristavený evakuačný autobus HaZZ, v ktorom obyvatelia našli dočasné útočisko,“ priblížila ďalej pre TASR hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová.

Požiar podľa jej slov vznikol v byte na štvrtom poschodí, pravdepodobne sa rozvinul po zatiaľ neidentifikovanom výbuchu. Pri udalosti zasahuje 30 hasičov s deviatimi kusmi hasičskej techniky.

Hasiči v noci pracovali na likvidačných prácach.

„Zasahujúci hasiči sa vrátili o 3.00 h na základňu,“ uviedol v pondelok pre TASR košický krajský operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Požiar vznikol v byte na štvrtom poschodí okolo 21.30 h, možnou príčinou bol výbuch plynu. Presné príčiny sú predmetom zisťovania.

Na mieste bol pristavený evakuačný autobus HaZZ, v ktorom obyvatelia bytovky našli dočasné útočisko.

V priebehu 24 hodín išlo o tretí požiar bytového domu v Košiciach.

#výbuch #Košice #evakuácia #bytový dom
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet červené ruže s kamilkami

Sweet červené ruže s kamilkami

29,99
Perla farebné ruže

Perla farebné ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk