V bratislavskej Dúbravke 'jazdil' autobus bez vodiča, skončil v strome

Autobus Dopravného podniku Bratislava (DPB) bez vodiča sa v mestskej časti Dúbravka dal v piatok ráno svojvoľne do pohybu a spôsobil škody menšieho rozsahu. TASR o tom informoval Zenon Mikle z DPB.

04.05.2018 10:42
autobus Dúbravka svojvoľný pohyb Foto: ,
Autobus Dopravného podniku Bratislava skončil po jazde bez vodiča v mestskej časti Dúbravka v strome.
debata (26)

„Po príchode na zastávku Pekníkova na Repašského ulici zistil vodič autobusu 83 poruchu štvrtých dverí vozidla. Udalosť nahlásil na dopravný dispečing s tým, že čaká na príchod pojazdnej dielne. Následne odišiel na sociálne zariadenie na Žatevnú ulicu, pričom v autobuse ostal vodič v zácviku. V tom čase ho informoval dispečer, že má vypnúť hlavné batérie v motorovom priestore a skúsiť, či sa porucha neodstráni,“ informoval Mikle, podľa ktorého to vodič vykonal, avšak pred tým nezabezpečil vozidlo proti pohybu zatiahnutím ručnej brzdy.

Preto sa po odpojení batérii odbrzdila „zastávková“ brzda a autobus sa následne dal svojvoľne do pohybu, pričom prešiel až po križovatku Drobného – Trhová. Pri tejto jazde podľa Mikleho autobus poškodil dve osobné motorové vozidlá, niekoľko dopravných značení, lavičky, smetný kôš, stĺpiky a zeleň.

„Udalosť polícia klasifikovala ako škodovú udalosť a vyriešila ju na mieste pokutou vodičovi autobusu. Na autobuse je odhadnutá škoda približne na 3900 eur, na osobných autách po 1000 eur. Škodu na verejnoprospešných zariadenia (lavičky, stĺpiky, zeleň) a dopravných značkách vyčíslia dodatočne mestská časť Dúbravka a oddelenie cestného hospodárstva magistrátu,“ uzavrel Mikle.

26 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #MHD #Dúbravka #mestská hromadná doprava