Výstavba novej autobusovej stanice na Mlynských nivách napreduje

Stavebné práce na novej autobusovej stanice na Mlynských nivách v Bratislave napredujú. Na najbližšie týždne je naplánovaná intenzívna výstavba skeletu a hladenie základových dosiek po betonáži.

08.08.2018 10:25
SR Mlynské Nivy výstavba podzemný kruhový... Foto: ,
Pre práce došlo k zmenám v organizácii dopravy, ktoré potrvajú do jesene.
debata

Betonáž sa začína podľa stavebníka ráno a niekedy trvá aj viac ako 12 hodín. Po zatuhnutí betónu nasleduje jeho hladenie, ktoré si rovnako vyžiada niekoľko hodín. Investor upozorňuje, že existuje riziko predĺženia prác do noci. „Hladenie je dôležitá fáza pred lakovaním tenkou vrstvou epoxidu, čoho výsledkom je hladký povrch budúceho podzemného parkoviska s kapacitou 2 150 miest. Betonáže s leštením betónu naplánovali na 7. a 8. augusta,“ priblížil developer HB Reavis.

Na ulici Mlynské nivy v Bratislave začal... Foto: TASR, Marko Erd
SR Mlynské Nivy výstavba podzemný kruhový objazd BAX Na ulici Mlynské nivy v Bratislave začal developer HB Reavis v rámci rozsiahlej rekonštrukcie ulice s výstavbou podzemného kruhového objazdu.

Postupne začínajú aj stavebné práce na stropoch podzemných podlaží. Z dôvodu veľkých rozponov sa niektoré tieto stropy budú predpínať špeciálnou technológiou, ktorá sa podľa stavebníka bežne používa pri mostných konštrukciách.

Nový bulvár by mal byť k dispozícii na jeseň 2019. Foto: TASR, Marko Erd
SR Mlynské Nivy výstavba podzemný kruhový objazd BAX Nový bulvár by mal byť k dispozícii na jeseň 2019.

Novú autobusovú stanicu na Mlynských nivách plánuje HB Reavis otvoriť v roku 2020. Bude kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Výstavba projektu Stanica Nivy, ktorý má celkovo stáť 345 miliónov eur, sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Do obnovy dopravnej a technickej infraštruktúry v okolí plánuje developer investovať 24 miliónov eur. Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice sa začali v októbri minulého roka a boli dokončené v januári tohto roka.

Funkciu doterajšej autobusovej stanice na Mlynských nivách nahradila od začiatku októbra 2017 náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #stanica Mlynské nivy #Mlynské nivy #stanica Nivy