Dopravný podnik Bratislava do konca roka kompletne vymení informačné vitríny na zastávkach MHD

Cestujúci bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD) by sa mali v informáciách vyvesených na zastávkach orientovať podstatne ľahšie. K tomuto efektu smeruje redizajn informačných vitrín, ktorý spustil Dopravný podnik Bratislava (DPB).

12.09.2018 11:45
autobus MHD dopravny podnik bratislava Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata (5)

"Keďže sa dizajn vyvesených informácií naposledy menil v 80. rokoch minulého storočia, dá sa povedať, že ide o malú revolúciu. Zabezpečiť by však mala väčší komfort pre cestujúcich, uviedol riaditeľ úseku dopravy a služieb DPB Juraj Hamaj, ktorý priznal, že navrhnuté zmeny vychádzali i z podnetov cestujúcej verejnosti.

Zmeny sa týkajú cestovných poriadkov, schém liniek MHD, informácií o výlukách i ďalších oznamov. Formát cestovného poriadku sa mení z A5 na A4, čím sa zväčšilo písmo a grafikon je tak ľahšie čitateľný. Schéma liniek je dvakrát väčšia ako doteraz, zjednocuje sa i farebné označenie na cestovnom poriadku a schéme liniek," konkretizovala vedúca oddelenia prevádzky a kontroly DPB Jaroslava Dečmanová. Prehľadnejšie by podľa jej slov mali byť aj oznamy o výlukách liniek.

Nové formáty, ktoré by mali byť odolnejšie aj voči vandalským činom, už dopravca inštaloval na 800 zastávkach. Do konca roka by sa tak malo stať na ďalších približne 500 miestach. „V novom roku by sme mali mať všetky zastávky s novou štandardizovanou informačnou vitrínou,“ potvrdil Hamaj.

Celkové náklady na redizajn by podľa jeho slov nemali presiahnuť 60.000 eur.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #MHD #DPB #autobusová zastávka
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy