Na jednom mieste v Košiciach háčkovalo 101 ľudí, prekonali rekord

V Košiciach sa podarilo prekonať slovenský rekord v počte háčkujúcich ľudí na jednom mieste. V Kasárňach Kulturpark sa ich v stredu zišlo 101. Vlaňajší rekord bol zapísaný s počtom 71 účastníkov, uviedla autorka projektu Silvia Lukačínová.

12.09.2018 18:26
SR Košice háčkovanie rekord zaujímavosti Foto: ,
V Košiciach sa podarilo prekonať slovenský rekord v počte háčkujúcich ľudí na jednom mieste. V Kasárňach Kulturpark sa ich zišlo 101.
debata (4)

Účelom tejto akcie je tvoriť háčkovaciu komunitu v Košiciach a vytvoriť háčkovací rekord," uviedla Lukačínová s tým, že pre začiatočníkov bol v rámci podujatia pripravený rýchlokurz háčkovania a účastníci sa mohli zapojiť napríklad aj do rýchlostnej súťaže.

Podľa jej slov, tak ako vlani prišli na podujatie Háčkuj v parku rovnaké generácie. Dámy na dôchodku, čiže tá staršia generácia a mamičky – to sú také dve skupiny, kedy ľudia háčkujú. Dovtedy nemajú čas, lebo majú zaujímavejšie veci, kým majú deti a po deťoch sa venujú zase práci, takže neháčkujú. Väčšina z nich sa k tomu opäť vracia na dôchodku, aj keď je pár dám, ktoré háčkujú intenzívne a nevedia si bez toho predstaviť ani deň," uviedla Lukačínová.

Ako potvrdila, o prekonanie rekordu sa pokúsia aj na budúci rok.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #rekord #háčkovanie