V Bratislave opravili povrch parkovacej plochy pred cintorínom Vrakuňa

25.09.2018 17:01

Hlavné mesto opravilo povrch parkovacej plochy pred cintorínom Vrakuňa na mieste budúceho záchytného parkoviska. Parkovacia plocha už bola totiž v zlom stave a potrebovala opravu najmä pre bezpečnosť návštevníkov cintorína.

Opravu realizovala mestská príspevková organizácia Marianum od júna do septembra v súčinnosti s mestskou časťou Vrakuňa. Mesto vyčlenilo na tento účel vo svojom rozpočte 350.000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Trojmesačná oprava poškodeného povrchu na parkovisku pozostávala z odstránenia poškodeného asfaltu a tiež opravy kanalizácie pre zabezpečenie efektívneho odvádzania zrážkovej vody. Novoopravená parkovacia plocha na cintoríne Vrakuňa poslúži nielen návštevníkom cintorína, ale aj ľuďom, ktorí tu zaparkujú svoje autá a do centra pôjdu MHD. Určená je aj pre trolejbusy, ktoré sa v týchto miestach otáčajú.

„Budovanie záchytných parkovísk vedie k odľahčeniu zahustenej dopravy v meste, kde denne dochádza za prácou viac ako 100.000 ľudí. Z tohto dôvodu hlavné mesto obstaralo vyhľadávaciu štúdiu možnosti realizácie záchytných parkovísk a parkovacích domov v Bratislave za účelom komplexného zmapovania možných lokalít pre vybudovanie záchytných parkovísk,“ priblížila Onufer. Celkovo je vytypovaných 32 lokalít na ich vybudovanie. Jednou z nich je cintorín Vrakuňa, kde momentálne prebieha proces nadobudnutia právoplatnosti stavebných povolení vydaných stavebnými úradmi Vrakune a Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). „Okrem záchytného parkoviska vo Vrakuni sú v pláne aj ďalšie na Janíkovom dvore, v areáli Dopravného podniku Bratislava na Jurajovom dvore či vo Vajnoroch,“ spresnila hovorkyňa.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#oprava #parkovanie #Vrakuňa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku