V Bratislave opravili povrch parkovacej plochy pred cintorínom Vrakuňa

Hlavné mesto opravilo povrch parkovacej plochy pred cintorínom Vrakuňa na mieste budúceho záchytného parkoviska. Parkovacia plocha už bola totiž v zlom stave a potrebovala opravu najmä pre bezpečnosť návštevníkov cintorína.

25.09.2018 17:01
debata (1)

Opravu realizovala mestská príspevková organizácia Marianum od júna do septembra v súčinnosti s mestskou časťou Vrakuňa. Mesto vyčlenilo na tento účel vo svojom rozpočte 350.000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Trojmesačná oprava poškodeného povrchu na parkovisku pozostávala z odstránenia poškodeného asfaltu a tiež opravy kanalizácie pre zabezpečenie efektívneho odvádzania zrážkovej vody. Novoopravená parkovacia plocha na cintoríne Vrakuňa poslúži nielen návštevníkom cintorína, ale aj ľuďom, ktorí tu zaparkujú svoje autá a do centra pôjdu MHD. Určená je aj pre trolejbusy, ktoré sa v týchto miestach otáčajú.

„Budovanie záchytných parkovísk vedie k odľahčeniu zahustenej dopravy v meste, kde denne dochádza za prácou viac ako 100.000 ľudí. Z tohto dôvodu hlavné mesto obstaralo vyhľadávaciu štúdiu možnosti realizácie záchytných parkovísk a parkovacích domov v Bratislave za účelom komplexného zmapovania možných lokalít pre vybudovanie záchytných parkovísk,“ priblížila Onufer. Celkovo je vytypovaných 32 lokalít na ich vybudovanie. Jednou z nich je cintorín Vrakuňa, kde momentálne prebieha proces nadobudnutia právoplatnosti stavebných povolení vydaných stavebnými úradmi Vrakune a Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). „Okrem záchytného parkoviska vo Vrakuni sú v pláne aj ďalšie na Janíkovom dvore, v areáli Dopravného podniku Bratislava na Jurajovom dvore či vo Vajnoroch,“ spresnila hovorkyňa.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #oprava #parkovanie #Vrakuňa
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy