Zrekonštruovali Justičný palác. Pozrite si, ako bývajú väzni

, 09.10.2018 18:04
Justičný palác, rekonštrukcia, väzenie
Pohľad do centrálneho priestoru počas prehliadky zrekonštruovaných priestorov Justičného paláca. Bratislava Autor: ,

Zrekonštruovaný Ústav na výkon trestu odňatia slobody v priestoroch Justičného paláca v Bratislave dnes slávnostne otvorili. Rekonštrukcia sa začala ešte 9. marca 2015. Objekt je v nepretržitej prevádzke viac ako 80 rokov a podľa kompetentných nutne potreboval rozsiahlu opravu, od výmeny všetkých inžinierskych sietí, cez zateplenie, až po zlepšenie priestorových podmienok pre obvinených a odsúdených.

Generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) generál Milan Ivan uviedol, že je „veľmi rád, že sa úspešne podarilo zrealizovať dlhodobý zámer súvisiaci s komplexnou rekonštrukciou ústavu. Na ktorého základe tu dnes stojí najmodernejšie väzenské zariadenie na Slovensku, spĺňajúce najprísnejšie kritériá nielen bezpečnosti a ochrany, ale aj odporúčania a štandardy Rady Európy v oblasti zaobchádzania s väznenými osobami“.

Kapacita väznice je po rekonštrukcii podľa Ivana 742 osôb, z toho je 255 určených na výkon väzby a zvyšok pre výkon trestu odňatia slobody. Úžitková plocha sa po rekonštrukcii v prepočte na jedného väzňa zvýšila z 3,5 na 4 metre štvorcové.

Slávnostné otvorenie
		zrekonštruovaných...
Minister
		spravodlivosti SR Gábor Gál (v
		strede)...
+9Pôvodná cela pred
		rekonštrukciou Ústavu
		na...

Stavebnými úpravami prešla aj administratívno-prevádzková budova ústavu, v ktorej je zdravotné stredisko, priestory pre orgány činné v trestnom konaní a právnych zástupcov, pre prijímanie osôb do výkonu väzby a výkonu trestu, návštevné miestnosti, garáže, jedáleň, vonkajšie ihriská a dvory.

„Teší ma, že po ústave Dubnica nad Váhom mám možnosť slávnostne otvoriť v poradí už druhé, tentokrát komplexne zrekonštruované väzenské zariadenie. Aj táto príležitosť je dôkazom a potvrdením dlhodobého zámeru ministerstva postupne zlepšovať ubytovacie a hygienické podmienky väznených osôb, ako aj podmienky výkonu služby a práce personálu,“ povedal minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#väzenie #rekonštrukcia #Justičný palác #Gábor Gál #cela
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
71,99
Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Flower box vintage kocka "L" červené ruže

48,99
Flower box vintage kocka "M"  červené ruže

Flower box vintage kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk