Bratislavu čaká seniorský víkend

, 19.10.2018 07:00
Seniori často konzumujú potraviny, ktoré sú po...
Na programe sú napríklad prednášky o komunikačnej a finančnej gramotnosti v digitálnej dobe, o význame stravovania a životosprávy v staršom veku, o športovaní a trénovaní pamäti. Autor:

Slávnostným galaprogramom spojeným s vyhlásením víťazov vyvrcholí dnes podvečer v bratislavskom Zichyho paláci tretí ročník súťaže Senior Friendly, určenej pre firmy, inštitúcie a jednotlivcov, ktorí pomáhajú zvyšovať kvalitu života starším ľuďom. Ocenenia si zároveň prevezmú autori najlepších viacgeneračných snímok sprievodného súťažného podujatia Krásne spolu.

Podvečernému finále bude predchádzať predpoludňajšia konferencia Aktívne starnutie a medzigeneračná spolupráca, na ktorej vystúpi aj ombudsmanka Mária Patakyová, sociologička a riaditeľka Inštitútu pre výskum práce a rodiny Sylvia Porubänová a ďalší odborníci.

Súťaž Senior Friendly spoločne organizujú seniorské združenia Klub Luna a Bagar. Ako pripomína Miloš Nemeček z OZ Bagar, jej dlhodobou stratégiou je lámať predsudky voči skôr narodeným, ktoré sú v spoločnosti stále veľmi rozšírené. „Pojem senior chápe angličtina v zmysle najlepší, najuctievanejší, najváženejší či najvplyvnejší zo všetkých partnerov. My seniori by sme skôr mali byť na seba hrdí. Máme dosť síl a skúseností, aby sme o pomoc neprosili, ale naopak, sami pomáhali,“ tvrdí Nemeček, zároveň člen výkonného výboru Európskej únie seniorov, najväčšej organizácie svojho druhu na svete s miliónovou členskou základňou.

Bohatá bude aj ponuka sobotňajších sprievodných podujatí k súťaži. Na programe sú napríklad prednášky o komunikačnej a finančnej gramotnosti v digitálnej dobe, o význame stravovania a životosprávy v staršom veku, o športovaní, trénovaní pamäti, možnostiach ako „zastaviť starnutie“. Novinárka a herečka Oľga Belešová príde diskutovať na tému Seniori v médiách, do kresla pre hosťa si sadne inšpiratívna seniorská osobnosť, moderátorka, publicistka a riaditeľka Slovenského inštitútu vo Viedni Alena Heribanová.

Viac informácií o celej akcii a jej časový rámec ponúka internetová stránka www.seniorfriendly.sk.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#seniori #Senior Friendly #Miloš Nemeček #galaprogram
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
42,99
Elite červené ruže dve srdiečka

Elite červené ruže dve srdiečka

169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk