VIDEO: Banská Štiavnica ponúka Almáziu. To najlepšie, čo má.

, 22.01.2019 17:00

Banská Štiavnica je historicky prvým Mestom kultúry Slovenska. Mesto čakajú tento rok desiatky akcií v podobe divadla, tanca, hudby, vizuálneho umenia či literatúry.

„Do každého podujatia chceme zapojiť miestnych a to nielen pasívne, teda ako divákov, ale aj ako aktívneho účastníka umeleckého diela či nejakého tvorivého procesu,“ približuje vedúci projektového tímu Rastislav Marko. Spoločným názvom všetkých aktivít projektu je Almázia. „Je to staré štiavnické slovíčko, ktoré znamená, že ide o niečo, čo je dobré, ale je toho málo,“ hovorí Marko. Ak vás čarovná Banská Štiavnica láka, pozrite si video TV Pravda. Možno si vyberiete z ponuky kultúrnych podujatí mesta.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Mesto kultúry Slovenska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku