Bratislavská polícia kontrolovala vozidlá MHD, štyri mali problém s pneumatikami

Polícia kontrolovala v týchto dňoch stav autobusov a trolejbusov bratislavskej MHD. Dôvodom boli aj podnety od občanov, ktoré upozorňovali na nevyhovujúci stav vozidiel. Policajti skontrolovali celkovo 45 vozidiel, pričom u štyroch autobusov namerali nevyhovujúce hodnoty hĺbky dezénu a v jednom prípade neboli použité na náprave zhodné pneumatiky. Polícia o tom informuje vo videu na sociálnej sieti.

25.01.2019 14:14
Bratislava počasie sneženie doprava autobus mhd Foto: ,
Na snímke autobus Mestskej hromadnej dopravy v Bratislave.
debata

Kontrola bola zameraná na technický stav trolejbusov a autobusov bratislavskej MHD. Policajti však preverovali aj to, či vodiči MHD nešoférujú pod vplyvom alkoholu, alebo inej návykovej látky. Polícia sľubuje takéto kontroly aj v budúcnosti.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) pre TASR uviedol, že bezpečnosť premávky považuje v rámci poskytovania verejnej dopravy za prioritu. Vzhľadom na výsledky kontroly polície DPB upravil a sprísnil spôsob kontroly dezénu v pneumatikách. „Vozidlá MHD, ktoré vykazovali nedostatočnú hĺbku dezénu, boli okamžite stiahnuté z premávky. DPB zabezpečí výmenu pneumatík,“ uviedla pre TASR hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Dopravný podnik deklaruje, že technický stav je predmetom starostlivosti o vozidlá MHD vykonávané nielen externými dodávateľmi, ale aj špecializovanými útvarmi DPB a následne aj nezávislými certifikovanými tretími stranami.

debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #MHD #pneumatiky
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy