V Košiciach zasahuje NAKA v súvislosti s nahlásenými bombami na súdoch

12.02.2019 12:43
ústavný súd
Sídlo Ústavného súdu v Košiciach. Autor:

Policajti NAKA od rána zasahujú v Košiciach, ide o prípady nahlásených bômb na súdoch. Počas akcie zadržali jednu osobu, vykonali tri domové prehliadky a dve prehliadky nebytových priestorov. Päť osôb je obvinených zo šírenia poplašnej správy.

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, v priebehu rokov 2017 a 2018 neznámy páchateľ viackrát nahlásil bombu na košických súdoch a v jednom prípade na súde v Prešove. Zneužil na to tiesňovú linku 112 a číslo 158. Na miesto vždy vyrazili všetky záchranné zložky, hrozba sa nikdy nepotvrdila.

Dnes vyšetrovateľ NAKA obvinil Maximiliána M., Václava P., Ivana Č., Ľudovíta B. a Róberta Č. z pokračovacieho zločinu šírenie poplašnej správy, spáchaného formou spolupáchateľstva. Policajti zadržali JUDr. Mgr. Václava P., na ktorého vyšetrovateľ spracuje podnet na väzbu. Maximilián M. je vo výkone väzby v inej trestnej veci, u ďalších obvinených dôvody väzby neboli zistené. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

VIDEO: Na videu z 22. 1. si môžete pozrieť autentické zábery Národnej kriminálnej agentúry. Policajti zadržali jednu osobu a prehľadali viaceré priestory v Spišskej Novej Vsi a v obci Studenec v Levočskom okrese. ZDROJ: FB Polície SR

#bomba #Košice #súd #NAKA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku