Odstrániť následky nehody nákladného vlaku v Krompachoch pomôže vojenská technika

Odpratávať vagóny po vykoľajení vlaku, ku ktorému došlo v sobotu (16.2.) večer neďaleko železničnej stanice Krompachy, bude napokon ťažká hasičská technika. Pôvodne sa hovorilo o vojenskej.

17.02.2019 12:36, aktualizované: 16:17
krompachy, nákladný vlak, vykolajenie Foto: ,
Na snímke vykoľajený nákladný vlak neďaleko železničnej stanice v Krompachoch 17. februára 2019.
debata (19)

„Dnes boli na pomoc pri odpratávaní vagónov z koľají vyslaní hasiči zo Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Malackách a členovia Dobrovoľného hasičského združenia Pole,“ informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ. Obe skupiny by na miesto podľa jej ďalších slov mali doraziť v pondelok (18.2.) ráno s vyslobodzovacími tankami, s ktorými sa pokúsia odpratať vagóny.

Informáciu pre TASR aktualizoval aj hovorca Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Michal Lukáč. „ŽSR požiadali v súvislosti s udalosťou o použitie hasičskej techniky, ktorá by po príchode mala začať s odstraňovaním. To bude trvať počas celého zajtrajšieho dňa,“ spresnil s tým, že v nedeľu sa odváža materiál z vykoľajených vagónov.

K udalosti došlo v sobotu okolo 18.30 h tak, že sa vykoľajil jeden vozeň nákladného vlaku, následkom čoho sa roztrhla súprava a vykoľajilo sa ďalších osem vozňov. Pri nehode nikto neutrpel zranenie. Železničná doprava je v úseku Spišské Vlachy Margecany nateraz zastavená a nahrádzaná autobusmi. „Touto cestou chceme požiadať cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a v prípade možnosti o zváženie cesty vlakom uvedeným úsekom,“ povedal Lukáč.

Podľa informácií, ktoré na svojej webovej stránke zverejnila Železničná spoločnosť Slovensko, obnovenie dopravy sa očakáva v priebehu utorka (19.2.).

19 debata chyba
Viac na túto tému: #Krompachy #vykoľajenie vlaku