Stretnutie prezidentov B9 v Košiciach si vyžiada dopravné obmedzenia

V súvislosti so stretnutím prezidentov krajín Bukureštskej deviatky (B9) v Košiciach dôjde k viacerým dopravným obmedzeniam, ktoré sa začnú v noci z utorka (26. 2.) na stredu (27. 2.) a potrvajú do piatkového (1. 3.) poludnia. Informovala o tom hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová.

25.02.2019 17:30
Košice, hlavná Foto:
Mesto Košice očakáva viaceré dopravné obmedzenia.
debata (7)

Magistrát upozorňuje verejnosť napríklad na uzáveru parkoviska OD Dargov hotel Hilton v stredu (27. 2.) od 00.00 h do piatkových (1. 3.) doobedňajších hodín. Zároveň odporúča vyhnúť sa Rooseveltovej ulici pri prejazde v smere na Pribinovu ulicu, a to v stredu po 17.00 h a vo štvrtok v časoch od 08.30 h do 10.30 h a od 15.30 h do 19.00 h. Vo štvrtok rovnako aj centru mesta na tepne ulice Štúrovej (od Steel Arény po ulicu Palackého) a jej priľahlých napojeniach ulíc, v čase od 09.00 h do 10.30 h a od 15.30 h do 17.00 h.

Krátkodobé obmedzenia spôsobia autokolóny jednotlivých delegácií na trase Letisko Košice a hotel Hilton, a to v stredu medzi 17.00 h a 24.00 h. Z rovnakého dôvodu bude doprava obmedzená aj vo štvrtok od 09.00 h do 10.30 h. „V čase príjazdov pred hotel Hilton bude obmedzená doprava od ulice Protifašistických bojovníkov, Puškinovej, Drevný trh a Krmanovej smerom na ulicu Pribinovu,“ spresnila Šnajdárová s tým, že vo štvrtok medzi 10.00 h až 10.30 sú naplánované odjazdy autokolón jednotlivých delegácií do Kulturparku.

„V čase odjazdov od hotela bude obmedzená doprava od ulice Protifašistických bojovníkov, ulíc Puškinovej, Drevný trh a Krmanovej smerom na ulicu Pribinovu. Môže nastať zdržanie na priľahlých križovatkách Palackého Jantárová, Južná trieda – Námestie osloboditeľov – Štúrova, Moyzesova Rastislavova – Štúrova, Rastislavova – Kukučínova, Zborovského – Kukučínova,“ uviedla.

Mesto Košice tiež pripomína, že vo štvrtok nebude možné parkovanie na ulici Kukučínovej v úseku od ulice Rastislavovej po ulicu Zborovskú. Ulica Kukučínova v úseku medzi ulicami Rastislavovou, Zborovského a Mlynárskou bude uzatváraná podľa potreby a regulovaná políciou. Priestor v okolí Kulturparku (smerom k Rastislavovej a Kukučínovej ulici) bude slúžiť na parkovanie autokolón a služobných vozidiel bezpečnostných zložiek.

Dopravné zápchy sa podľa Šnajdárovej môžu tvoriť vo štvrtok po 15.30 h, keďže sa delegácie budú presúvať z Kulturparku na košické letisko, alebo do spomínaného hotela. Pravdepodobne sa to bude týkať aj okolia centra.

Stretnutie prezidentov krajín B9, t.j. Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Rumunska, Bulharska, Lotyšska, Litvy, Estónska ako aj generálneho tajomníka NATO sa uskutoční v Košiciach vo štvrtok. Všetky plánované dopravné obmedzenia sú zverejnené na webovej stránke mesta Košice.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #dopravné obmedzenia #bukureštská deviatka