Vrak Knajpy, ktorá sa odtrhla na Vianoce, začali odstraňovať z Dunaja

03.04.2019 17:02
Bratislava Dunaj pontón Knajpa odstránenie...
Na snímke odstraňovanie plávajúceho plavidla Knajpa z Dunaja v Bratislave 3. apríla 2019. Autor: ,

Vrak pontónu s reštauráciou Knajpa, ktorá sa v Bratislave na rieke Dunaj odtrhla počas minuloročných vianočných sviatkov, začali od stredy odstraňovať z rieky. Potvrdil to Slovenský vodohospodársky podnik (SVP). Vrak, ktorý sa momentálne nachádza na úrovni bratislavskej mestskej časti Rusovce, bude z Dunaja odstránený na základe dohody medzi SVP a majiteľom plavidla.

„Dopravný úrad vydal plavebné opatrenie na odstránenie plavidla Knajpa z toku Dunaja na základe žiadosti SVP, závodu Dunaj, ktorý bude od stredy s pomocou vlastnej techniky realizovať odstránenie plavidla,“ informoval hovorca SVP Marián Bocák.

Práce budú realizované pomocou plávajúceho 16-tonového žeriavu, nákladného člna a remorkéra. Naložený nákladný čln s odpadom z plavidla Knajpa bude prepravený remorkérom do prístavu Vlčie hrdlo, kde bude odpadový materiál nákladnými autami prepravený na likvidáciu. Práce na odstránení plavidla by mali byť ukončené v tomto týždni. „Náklady spojené s odstránením bude znášať majiteľ plavidla,“ podotkol Bocák.

Plávajúci pontón s reštauráciou Knajpa sa na Dunaji odtrhol 25. decembra 2018 neďaleko bratislavského nákupného centra na ľavom brehu a Mosta Apollo. Po odtrhnutí ho unášala rieka, narazil do rumunského plavidla a rozpadol sa na dve polovice. Udalosť na Dunaji si vyžiadala zásah takmer dvoch desiatok hasičov. Tí sa v spolupráci s Dopravným úradom a poriečnym oddelením prezídia Policajného zboru SR snažili niekoľko hodín plávajúce časti pontónu ukotviť, čo sa im nakoniec aj podarilo.

#vrak lode #Dunaj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
48,99
Flower box vintage kocka "M"  červené ruže

Flower box vintage kocka "M" červené ruže

49,99
Passion ružové ruže

Passion ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk