Dunaj v Bratislave obmýva schody pod nákupným centrom. V Devíne sú v strehu

Podľa platnej predpovede zrážok by nasledujúcich dňoch na Dunaji už nemalo prísť k vzostupu vodných hladín, ale naopak, k poklesu. Uviedla to hydrologička odboru hydrologické predpovede a výstrahy Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Michaela Mikulčíková.

30.05.2019 09:02 , aktualizované: 18:52
debata (3)

VIDEO: Pozrite si vo videu TV Pravda kam až siaha Dunaj v Bratislave pri obchodnom centre Eurovea.

Video

Hladina Dunaja vo štvrtok o 7.00 h prekročila v stanici Bratislava úroveň zodpovedajúcu 1. stupňu povodňovej aktivity (SPA). O 14.00 h dosiahol vodný stav 672 cm. „Následne spätným vzdutím stúpla aj hladina Moravy, v stanici Devínska Nová Ves bola takisto prekročená úroveň 1. SPA,“ informovala Mikulčíková.

Podľa jej ďalších slov by v Bratislave mohla výška hladiny v popoludňajších hodinách kulminovať na úrovni okolo 675 cm. V strednej a dolnej časti slovenského úseku Dunaja možno očakávať vzostupy z dotekania. „Nepredpokladáme však, že v niektorej z vodomerných staníc bude dosiahnutá hladina zodpovedajúca 1. stupňu povodňovej aktivity,“ uviedla hydrologička.

SHMÚ vydal pre oblasť Bratislavy vo štvrtok ráno hydrologickú výstrahu 1. stupňa. Výstrahu pred povodňou z pretrvávajúceho dažďa a vysokej nasýteností povodí vydali hydrológovia aj pre viaceré okresy na východnom Slovensku.


TV Pravda: Rieka Morava cez víkend zaliala cyklochodníky pri Bratislave. Miestami bolo na nich aj pol metra vody. V pondelok ráno voda opadla a na chodníkoch zostali nánosy blata a trávy. (vysielané 27.5.2019)

Video

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #SHMÚ #Dunaj #záplavy #výstraha