Kolumbijčan lúpil v dvoch rodinných domoch v Košiciach

05.07.2019 11:49

Polícia obvinila 26-ročného občana Kolumbie, ktorý sa mal vlámať do dvoch rodinných domov v Košiciach a ukradnúť peniaze aj šperky. Majiteľom mala vzniknúť škoda viac ako 8400 eur. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

K skutku malo dôjsť v marci, pričom sa muž v skupine viacerých Kolumbijčanov, naposledy vyhostenej z Českej republiky za spáchanie obdobného trestného činu, pohyboval po okolitých štátoch Európskej únie.

„Podľa záverov znaleckého dokazovania a po vyhodnotení zhromaždeného dôkazového materiálu vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach v týchto dňoch cudzinca obvinil zo zločinu krádeže v jednočinnom súbehu s prečinom porušovania domovej slobody,“ spresnila s tým, že mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Pre zlodejov sú podľa polície lákadlom, respektíve znakom dlhšej neprítomnosti majiteľov obydlí, napríklad plné poštové schránky. Prevenciou môže byť aj vopred načasovaný spínač na osvetlenie domu alebo bytu. Pomôcť tiež môže alarm naviazaný na pohybový alebo kontaktný senzor a s prepojením buď na políciu, alebo aspoň na majiteľa.

Polícia upozorňuje aj na zdieľanie svojich plánov na sociálnych sieťach. „Odporúčame vyvarovať sa zverejňovaniu plánovaného dlhodobého odchodu z miesta bydliska, ale aj prípadnému zdieľaniu GPS polohy na sociálnych sieťach v priebehu dovolenky, alebo zverejňovaniu fotografií z dovolenky pred návratom z nej,“ dodáva.

#Košice #Kolumbijčan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku