Traktorista sa druhýkrát narodil. Narazil do ruskej míny, explózia nastala neskôr

, 16.08.2019 12:40

Traktorista v katastri obce Nová Vieska časť Hargaš v okrese Nové Zámky narazil obrábacím mechanizmom do nevybuchnutej 74-ročnej ruskej delostreleckej míny kalibru 120 mm. Môže hovoriť o šťastí, keďže nedošlo k zapáleniu funkčnej rozbušky.

VIDEO: Pozrite si vo videu, po akej míne traktorista prešiel a ako ju neskôr na poli odpálili.

„Došlo iba k zapáleniu výmetnej prachovej náplne,“ skonštatovali privolaní pyrotechnici, ktorí hovorili o obrovskom šťastí. V okolí bomby začalo horieť aj suché strnisko. Išlo o funkčnú delostreleckú mínu ruskej výroby s kalibrom 120 milimetrov z druhej svetovej vojny. Na záberoch je vidieť aj ryhy, ktoré míne spôsobilo zariadenie za traktorom. „Našťastie nedošlo k aktivácii funkčného zapaľovacieho zariadenia,“ uviedol pyrotechnik a dodal: „Prípadný výbuch míny by dokázal zničiť celý traktor!“

Polícia vykonala okamžitý odpal nakoľko mína bola nestabilná, hrozilo, že pri prevoze môže explodovať.

Bombardovanie Slovenska nebolo počas 2. svetovej vojny zriedkavé a nevybuchnutú muníciu sa darí nachádzať dodnes.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#traktor #pyrotechnici #druhá svetová vojna #delostrelecká mína
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku