Meteorológovia upozorňujú na búrky aj prívalové povodne

30.08.2019 15:34, aktualizované: 16:04

Meteorológovia upozorňujú na búrky aj prívalové povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v tejto súvislosti vydal viacero výstrah, najmä pre regióny Žilinského kraja.

Výstraha druhého stupňa pred búrkami platí pre okresy Kežmarok, Levoča, Sabinov, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Čadca a Žilina. Pre zvyšok Žilinského a Prešovského kraja platí výstraha prvého stupňa.

SHMÚ zároveň vydal hydrologické výstrahy, upozorňuje na možné prívalové povodne. Druhý stupeň výstrahy platí pre regióny Považská Bystrica, Bytča, Žilina, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín. Na povodne však upozorňuje aj okresy Ilava, Púchov, Kežmarok, Levoča a Sabinov.

Výstraha prvého stupňa pred búrkami platí do 20.00 h aj pre Banskobystrický, Trenčiansky, Košický a niektoré časti Nitrianskeho kraja.

Okrem toho upozorňujú meteorológovia aj na vysoké teploty. Výstrahu prvého stupňa vydal SHMÚ pre Senec, niektoré regióny Banskobystrického, Košického, Trnavského a Prešovského kraja, ako aj pre celý Nitriansky kraj.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#výstraha na dážď #SHMÚ #Povodeň #počasie #dážď
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku